17 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

Најдобра и најлоша храна за целулит

Со оглед на тоа дека генетиката игра главна улога во целулитот, за него навистина нема совршен лек. Сепак, губењето на тежина и намалување на...

Кога фризерот ти е уметник по душа – креативност пуштена „на најјако“

Кога станува збор за фризура со заплетување, потплетување, подврзување и други видови на „плетенки“ како фризерски дизајн, Фарух Шамуратов е вистински уметник. Извор:Таратур

ФОТО: Таа е Мис Америка – скандал на изборот и сериозни обвинувања

Ниа Имани Френклин (23) е новата Мис Америка за 2019 година. Таа со титулата доби и стипендија од 50.000 долари. Настанот се одржа во „Броудвок...

Емили Ратајковски ќе ве научи како да бидете убава и секси жена: Потребни се...

27-годишниот модел одамна користи шминка, но сепак вели дека се усовршила пред 3 години. Убавата Емили Ратајковски во ова видео покажува како изгледа нејзината рутина...

Петте парчиња кај машката гардероба што ги мразат жените

Познато е дека жените уживаат да одат на шопинг, за разлика од „посилниот“ пол кој најчесто по кратка постапка се одлучува за својата гардероба. Сепак,...

Како да изгледате одлично на сите направени фотографии?

Кога се во прашање „селфи“ фотографиите, сите можеме да препознаеме кога фотографијата е добро, но што се случува кога некој друг ќе ве фотографира? За...

Препечен кокос, е новиот тренд кој ќе ги излуди жените!

Секоја бринета која барем еднаш се обидела да ја бојадиса својата коса во плаво знае дека тоа не е баш брз и едноставен процес. А...

Список на храна што предизвикува целулит

Дефинитивно, режимот на исхрана игра основна улога кога станува збор за добриот изглед на нашата кожа.  Често се вели дека ние сме тоа што...

Вакво нешто никогаш немате видено: Тоа што го прави оваа девојка со шминка, ќе...

Романиа Џејд Тулок е деветнаесетгодишна шминкерка, која својата љубов кон шминкањето ја искомбинирала со уметноста и создава вистински оптички илузии. На нејзиниот Инстаграм профил можете...

Зошто овие мажи се попривлечни?

Истражувачи од Универзитетот Macquarie во Сиднеј, Австралија, открија дека жените најмногу ги привлекуваат мажи чиј телесен мирис е предизвикан од исхрана во која доминираат...

Популарно