7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

Трикови како да изгледате поубаво (ВИДЕО)

Погледнете го видеото:

Јогурт- природен еликсир за убавина и нега на целото тело

Покрај тоа што е одличен за варење на храната, јогуртот може да се користи и за нега на целото тело… Се повеќе намирниците добиваат функција...

Како да ја смирите кожата после депилација?

Ако имате чувствителна кожа, нормално е после депилација местото да биде црвено. За да ја смирите кожата веднаш треба да ја изладите. Ставете млаз...

10 видео лекции по шминка, кои ќе ве натераат да ги засакате вашите кафени...

Кафените очи се убави! Кога ги гледаме часовите по шминка на интернет, ни се чини дека кафеавите очи се некако поздодевни и неутрални. Шминките за...

СТЕРЕОТИПИ: Ако носиш деколте си лесна жена, а што си ако се закопчаш до...

Заземи го својот став на работното место. Немој да го заземаш премногу, ќе изгледа како да сакаш да наредуваш. Нашминкај се. Всушно, немој. Мажите сакаат жени со...

Како да го сочуваме младешкиот изглед со помош на домашни средства

За да го одржите младешкиот изглед не е задолжително да потрошите многу пари. Без разлика дали сакате да ги намалите брчките, да ја вратите...

Златен ретривер, пријател на секој човек и раса со неизмерно топло срце

Златен ретривер спаѓа во раса на кучиња која ги разнежнува срцата на сите околу нив влевајќи чувство на сигурност и искрена љубов. Пријател на...

Природни масла за сончање за совршена бронзена кожа

Една од омилените благодети на летото веројатно е преубавата кожа, совршениот тен кој ги прикрива сите ситни несовршености на кожата. Некои природни масла можат...

Како да мирисате пријатно во текот на летото?

Топлото време има свои минуси поврзани со потењето. Погледнете ги овие неколку совети како да  се радувате на вашиот пријатен мирис во секое време...

13 древни тајни за убавина кои се корисни и денес

Жените се грижат за својот изглед и се трудат да бидат убави уште од древни времиња. Ќе ви претставиме некои од тајните кои ја...

Популарно