19.2 C
Скопје
среда, октомври 23, 2019

Славен шминкер открива едноставен трик за блескав тен и совршено лице

Ако имате проблем со „сивиот”, безживотен и уморен изглед на лицето, а дури ни пудрата не го решава ваквиот проблем, решението доаѓа во вид...

ФОТО: Џенифер Лопез им создава комплекси на останатите жени

Џенифер Лопез се фотографираше во теретана, во тесни хеланки и тесна кратка блузичка облеана во пот и се чини дека им „набива комплекси“ на...

ФОТО: Поранешната сопруга на Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на „Мис Глоуб“

Кристина Димитријевска (23) од Тетово вечерва ќе ја претставува Македонија на финалето за изборот на „Мис Глоуб“ за 2019 годин, кое по 47. пат по ред...

Доктор Симона Поповска зголеми многу туѓи усни, но дали претера со своите?! (фото)

Откако стана дипломиран медицинар, пејачката и докторка Симона Поповска специјализираше на Клиниките во Скопје, но паралелно со тоа реши да си го пополни времето...

Вежби за во базен кои одлично и ефикасно ги топат вишокот калории и килограми

Летото е период кога вежбањето на отворено и трчањето се навистина отежнати поради високите температури и непријатната летна горештина која фаќа уште во утринските...

Грешка при нанесувањето на спреј за сончање, поради која ниту фактор 50 нема да...

Ако користите спрејови со фактор како заштита од штетното сонце, важно е да знаете правилно да ги нанесувате за тие добро да дејствуваат. Повеќето луѓе...

„Инфлуенсерски“ тренд на Инстаграм: Се сликаат „како од мајка родени“, само со шешир

Откако пред неколку дена најмладата милијардерка на светот и планетарно позната „риалити“ ѕвезда и бизнисменка од редовите на кланот Кардашијан/Џенер, Кјали Џенер, позираше само...

Изгорениците од сонце се ноќен кошмар: Еве како едноставно да се ослободите од нив

Освен убав и исончан тен, сонцето понекогаш може да нѝ ‘пружи’ и изгореници, особено ако не се придржуваме на добро познатите правила за заштита. -Изгорениците...

Потење со Шерцингер: Никол прави фини вежби во теретана (ВИДЕО)

Редовните тренинзи во теретана се еден од бескомпромисните услови на Никол Шерцингер за одржување на нејзината витка линија и топ физичка форма. А таа...

Маска за тенка и слаба коса: Чини само 20 денари

Циметот и медот се општо познати по своите лековити дсвојства, па баш поради таа причина тие се доста рспостранети во природната медициа и често...

Популарно