26.2 C
Скопје
понеделник, август 19, 2019

Грешка при нанесувањето на спреј за сончање, поради која ниту фактор 50 нема да...

Ако користите спрејови со фактор како заштита од штетното сонце, важно е да знаете правилно да ги нанесувате за тие добро да дејствуваат. Повеќето луѓе...

„Инфлуенсерски“ тренд на Инстаграм: Се сликаат „како од мајка родени“, само со шешир

Откако пред неколку дена најмладата милијардерка на светот и планетарно позната „риалити“ ѕвезда и бизнисменка од редовите на кланот Кардашијан/Џенер, Кјали Џенер, позираше само...

Изгорениците од сонце се ноќен кошмар: Еве како едноставно да се ослободите од нив

Освен убав и исончан тен, сонцето понекогаш може да нѝ ‘пружи’ и изгореници, особено ако не се придржуваме на добро познатите правила за заштита. -Изгорениците...

Потење со Шерцингер: Никол прави фини вежби во теретана (ВИДЕО)

Редовните тренинзи во теретана се еден од бескомпромисните услови на Никол Шерцингер за одржување на нејзината витка линија и топ физичка форма. А таа...

Маска за тенка и слаба коса: Чини само 20 денари

Циметот и медот се општо познати по своите лековити дсвојства, па баш поради таа причина тие се доста рспостранети во природната медициа и често...

Кои модни парчиња ќе ви помогнат да ги освоите машките срца?

Иако мажите генерално не обрнуваат внимание на тоа како се облекуваат жените, постојат одредени парчиња кои тие обожаваат да ги гледаат кај жените. 1. Високи...

Црната боја може да биде многу позитивна: Еве зошто треба да изберете темни парчиња...

Ако знаете како да ја искомбинирате, црната може да биде позитивна боја, а истражувањата го докажуваат тоа. Црната боја дава сигурност Во едно британско истражување, докажано...

Зошто мажите повеќе сакаат жени со облини

Ако сакате дами со облини, тогаш ова ќе ве интересира. Еве десет причини зошто овие жени се сјајни во сексот. Самодоверба Големите гради и убавиот задник...

Мудри совети за жени над 35 години

Животот во секоја доба си има своја убавина. Животот си носи своја убавина и свои проблеми во секој период од животот. Денес прочитајте ги...

Нема да верувате: Еве колку часа годишно жените минуваат грижејќи се за својот изглед

Сите имаме некакви мали или поголеми комплекси и се прашуваме дали добро изгледаме. Многу истражувања покажуваат дека жените двојно повеќе од мажите водат сметка...

Популарно