6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

Зошто мажите сакаат орален секс?

Дамите знаат дека мажите сакаат да добиваат бакнежи на најинтимното место. Но исто така колку што сакаат да бидат бакнувани толку сакаат и да...

Сексот на 20, 30, 40 и 50 години

Зборот „секс“ е како наплив на возбуда, страст, експеримент. Тој е задоволство, но и неопходност. Повеќето луѓе веруваат на тврдењето дека сексуалната желба се...

Знаци кои покажуваат дека тој се интересира само за секс

Погледнете кои се знаците кои покажуваат дека мажот со кого сте се запознале неодамна, сака само секс, но не и сериозна врска: Прв знак- тој...

Жената мераклија во секое село има по една свекрва- цитати за љубовта

Ако срцето не гледа и очите нема да видат. За љубовта нема упатства. Жената може да крие својата љубов во текот на четириесет...

Како да познаете дали таа е подготвена за секс?

Секоја девојка ќе се одржува постојано, но ако почне да споделува некои поголеми тајни со вас, тогаш можеби индиректно ви кажува дека е подготвена...

Предностите и недостатоците на врската со постар маж

Секој кој имал долга врска во животот, знае дека не е воопшто лесно да се одржува страста и дека ваквата врска има бројни предизвици....

Совети од психолозите: Ова се „трите двојки“ за среќна врска

Во ова брзо време, се потешко е да се одвојат скапоцени моменти кои ќе си ги посветите само себеси и на својот партнер. Според...

Секс пози соодветни за во автомобил

Сексот во автомобил  некогаш знае да биде помалку пријатен поради малата површина која ни е на располагање. Погледнете ги овие пози подолу на сликите....

12 секс напредни пози :)

Ако сакате да пробате нешто ново а сте „дрвени“ како Пинокио овие пози не се за вас! :) Модифицирана кучешка (doggy style) Тргање јаже Ирска градинка Заден судир Мисионерска...

Не ви оди во сексот?!

Еве кои се најчестите заеднички проблеми во сексот кај паровите: Веројатно работата ги одзема сите ваши сили. Можеби неодамна сте добиле бебе и последното нешто за...Популарно