11 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019

Што кажува нејзината омилена секс поза за неа?

Љубопитен ли си? :) За карактерот на една жена можете да разберете многу по изборите кои таа ги прави во секојдневниот живот како што се фризурата...

Најлошите навики со кои си ја расипувате вашата врска

Одличните врски се создаваат и уништуваат од начинот на кој партнерите се однесуваат еден кон друг секој ден. Вашиот однос, како се справувате со...

Како сами ги спречуваме оргазмите?

Постигнувањето на оргазам е порција задоволство, кон која секој се стреми за време на сексуалните односи. Може ли сексот да биде пријатен без оргазам...

5 работи што треба да ги знаете за врската со „мамино синче“

Неодамна сте започнале да излегувате со прекрасен нов маж. Тој е мил и внимателен, но по неколку недели разбирате дека е „мамино синче“. Што...

НОВИ ИСТРАЖУВАЊА: Една од пет жени е незадоволна од нејзиниот сексуален живот

Една петтина од жените не се задоволни од тоа како им се одвива сексуалниот живот, открива анкетата што ја спроведе компанијата Lloyd Pharmacy. Само 17%...

3 митови за романтичните врски

Љубовта нè тера да сонуваме. За иднината, најчесто со нашиот/та сакан/а, се разбира. Но оваа магија, без која не можеме, понекогаш ни делува силно...

Ќе има секс, ама после титулата – Душко Тошиќ ги смири навивачите на Бешикташ!

Фудбалерот на Бешикташ, Душко Тошиќ и пејачката Јелена Карлеуша решија да ги послушаат молбите на фановите и да не водат љубов во наредните три...

„Чекај ме и сигурно ќе дојдам“ – Најубавата љубовна песна некогаш напишана

Константин Симонов бил голем руски писател, поет и патриот кој судбината често го носела на бојното поле. Тој бил безнадежно заљубен во Валентина Серова,...

ВИСТИНСКА ЉУБОВ: Јапонската принцеза Мако ќе се мажи за свој колега од факултет

Првата внука на јапонскиот цар Акихито, принцезата Мако (25) се вери за својот поранешен колега од факултет, Кеј Комуро, кој нема благородничко потекло. Веридбата официјално...

Секс на плажа – зошто не е добра идеја?

Сексот на плажа е меѓу работите за кои може да мислиме дека се крајно романтични и возбудливи. Да, плажата дефинитивно создава чувство на романтика...


Популарно