1 C
Скопје
сабота, јануари 19, 2019

Клучни знаци дека вашите односи се претвораат во вистинска врска

Вие знаете кои се најважните фази на односите: Првиот бакнеж, првото гушкање, првиот секс, првото „те сакам“, и др. Но на патот кон сите...

ЗА НЕЗАБОРАВЕН СЕКС: Во овие пози вашиот пенис ќе делува огромно, а оргазмот е...

Пред да започнете со „акција", погрижете се за предиграта. Некои мажи можеби сметаат дека не се толку „надарени" колку што би сакале, а тука...

10 важни работи што треба да ги има во секоја врска

Има врски кои се доволно силни за да ги издржат ударите на времето и околностите и не се потпираат само на дадената шанса или...

18 вистини за љубовта

Не секоја љубов е исполнета само со среќа. Не секогаш љубовта е прекрасна, посветена и споделена ... 1. Довербата во љубовта е како гума -...

Жените страдаат од синдром „секс со комшијата“

Заборавите на колегите, пријателите и познаниците од Фејсбук. Ако се сомневате дека сопругата ве изневерува, тогаш тоа е веројатно со вашиот сосед. Според американските истражувања,...

10 причини зошто да имате секс преку телефон

Помислата за секс преку телефон можеби ви се чини смешна, малку вулгарна и дури и застарена. Но всушност овој вид на интимна комуникација може...

Љубовта е во едноставните работи

Љубовта е во оние божем многу мали, а всушност толку големи, непроценливи, суштински нешта. Љубовта е во оној тип на вистински, вљубен поглед со кој...

МОРА ДА ЈА ПРОБАТЕ: Секс поза за која ретко кој ја знае, а гарантира...

Повеќето жени ретко доживуваат оргазам без клиторална стимулација, но постои поза која тоа целосно ќе го реши и се нарекува „мачка" поза. Позата „мачка" (CAT...

ЧЕТИРИ ПОСЛЕДИЦИ: Што ќе ви се случи ако немате секс?!

Се смета дека просечниот човек има секс вкупно 5.778 пати во животот. Без разлика дали тоа ви звучи малку или многу, оваа бројка неретко...

НАУЧНО ДОКАЖАНО: Жените кои го прават ова во кревет се посклони кон изневерување на...

Ако жената долго и непрестано глуми оргазам, својата среќа и задоволство во сексот ќе посака да ги побара на друго место, открило едно ново...

Популарно