31 C
Скопје
недела, септември 23, 2018

Нај-неудобните секс искуства

Веројатно сите ние имаме  моменти во креветот, кој сакаме да ги избришеме од нашето сеќавање засекогаш. Паѓања, погрешно користење на крем за дезинфикација на...

Видете го најскапиот вибратор на светот (видео)

Ги знаете оние луѓе кои секогаш го сакаат најдоброто? Квалитетна облека, здрава храна, јахти ... а, да - и нивниот златен вибратор, што чини...

Зошто партнерите почнуваат да наликуваат еден на друг?

Честопати забележуваме како двајца долгогодишни љубовни партнери почнуваат да наликуваат еден на друг: исти движења, гримаси, па дури и цртите на лицето некако им...

Секс за една вечер: Пет правила и совети

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЧЕТИВО ЗА ОНИЕ КОИ ГО ПРАКТИКУВААТ Сексот за една вечер може да биде незаборавно искуство, но само ако „играте" правилно. Двајца случајни партнери развиле...

Работи кои е подобро да ги скриете од вашиот партнер

Некои работи едноставно не се кажуваат колку и години да сте заедно во една врска. Чесноста по секоја цена не е оправдана, особено кога...

6 знаци кои предупредуваат дека веќе не сте секси за него

Кога една врска ќе го изгуби својот сјај, сексот исто така исчезнува од хоризонтот. Можно ли е веќе да не сте секси за него?...

Омилената секс-поза открива многу за бракот – Еве која поза што значи

Омилената поза во сексот открива многу за врската, па така двојките кои ја практикуваат позата „каубојка" се склони кон експериментирање, додека позата „лажица" ја...

15 апсурдни митови за сексот

Сите знаеме барем неколку апсурдни секс митови, на кои одамна веќе не веруваме. Сепак има некои факти за кои сè уште размислуваме за нивната...

Таа те напушта…

Таа те напушта. Не заради работите кои си направил туку поради работите што не си ги направил. Таа те напушта не поради работите што...

СКОПЈЕ РАЈ ЗА ЖИГОЛО: Момче од Велес се пофали „Од задоволување скопјанки убаво си...

Б.С. потекнува од село во близина на Велес, а во Скопје е студент на еден од техничките факултети. Вели дека со „задоволување“ на незадоволените скопски...

Популарно