5 C
Скопје
среда, ноември 14, 2018

Психијатрите ги открија тајните: Скоро сите жени сакаат групен секс

Познатиот сексолог Емили Морс низ нејзината пракса ги запознала потребите на жените во сексот. Според нејзе, дури 81 отсто од жените фантазираат партнерите за време...

Видела чии фотографии “лајкува“ нејзиниот сопруг, а потоа го отворила профилот: Тоа што го...

Русинката Ана Руденок (24) се шокирала кога на Инстаграм забележала фотографии од една 19-годишна девојка и сфатила дека се снимени во нејзиниот стан. Имено, Ана...

ЉУБИТЕЛИ НА СЕКС: Колку и да ве сакаат, овие хороскопски знаци нема да ви...

Некои знаци сакаат дополнително да го зачинат својот живот, особено во собата. Кога се во прашање нивните партнери, тие квалитетот го бараат во квантитет....

Сите во сексот се заштитуваат на овој начин, но се срамат да признаат пред...

Овој облик на контрацепција, познат и како метода на извлекување е честа помеѓу паровите. Поголем дел од паровите ја користат затоа што така им...

Му роди дете на својот син: Стана мета на остри осуди, но кога ќе...

Соочена со фактот дека нема да може по природен пат да роди дете таа и нејзиниот сопруг одлучиле да најдат сурогат мајка која би...

Џенифер Лоренс откри што ги терала да прават бившите партнери пред секс

Холивудската ѕвезда Џенифер Лоренс призна дека, иако зрачи со сексапил и заводливост, ретко има секс и нема активен сексуален живот. „Секогаш говорам дека сексот ми...

Хороскопските знаци и сексот: Жената Стрелец сака див секс, Овните се зависни од секс

Хороскопските знаци и сексот: Кој е преверзен, кој романтичен, а кој совршен: Овен Овните се зависници од секс. Тешко ја контролираат својата сексуална желба, па затоа...

Подобро сам или во лоша врска?

Прашање кое го мачи секој втор човек – дали е подoбро да бидам сам или да издржам уште малку во врскава, можеби ќе се...

МОРА ДА ЈА ПРОБАТЕ: Измислена нова опасна поза која ќе ве доведе до лудило

Иако е многу опасна, оваа поза нуди вистинска забава и оргазам кој долго ќе го паметите. Ако сте забележале дека страста меѓу вас и партнерот...

„Секс турист“ направил мапа на најлесни девојки во светот: Еве како се рангирани Македонките

Мапата која што ја изработил еден „секс турист“ кој го прошетал цел свет, покажува во кои земји со девојките можете лесно да имате секс,...

Популарно