27 C
Скопје
понеделник, август 20, 2018

ШОКАНТНА ИСПОВЕД: Омажена е, но има секс со други мажи и вели дека тоа...

Грејси Икс е мајка на две деца и тврди дека поради тоа што има секс надвор од бракот е подобра мајка. Инаку, Грејси е инструкторка...

Јавна куќа во Даблин изнајмува кукли за секс

Бордел во Даблин реализира големи печалби, преку изнајмување на секс кукли со огромни гради за 100 евра за еден час. Се работи за најреалистичните...

Добрината како клуч кон совршен секс

Кај некои луѓе добрината доаѓа сосема природно. За жал, сепак, добрината понекогаш се покажува како тешка задача, кога станува збор за партнерот на „долг...

Jeju loveland: Паркот на љубовта во Јужна Кореја (ВИДЕО)

Додека за некои луѓе половите односи уште се табу тема, постојат држави кои создаваат различни музеи или тематски паркови и настани поврзани со сексот....

3-те вида на љубов кои секој човек треба да ги доживее

Зборот љубов може да го опфати целиот спектар на чувства кои психологијата ги дели на три фази. Без разлика дали ќе ги искусите со...

Најраспространетите митови за сексот

Веројатно повеќето од нас слушнале дека големината на машкиот член е важна... Сексот сепак е многу повеќе само од еден оргазам. Погледнете ги некои...

Зошто молчењето е токсично за вашата врска

Според експертите во врските молчењето е еден од најчестите начини кој паровите го користат за да се справат со конфликтите кои се појавиле помеѓу...

Љубов е или не е?

Врските можат да бидат доста збунувачки. Ќе сретнеме некој човек кој ги кажува вистинските нешта во правилен момент, ќе го натера срцето да трепери,...

Секс за време на месечен циклус

Во циклус сте. Веројатно ве боли, плачете на секој филм кој го гледате, потоа повторно ве боли, а потоа сте возбудена... На прво место тоа...

4-те најдобри пози за тројка: МЖМ

Многу мажи се на мислење дека никогаш не би имале секс со друг маж до жената ... ама човек никогаш не знае. Веќе ви...

Популарно