22 C
Скопје
петок, септември 21, 2018

Петте најлоши љубовници според астрологијата…?!

Без разлика дали се себични, имаат чуден мирис или се незаинтересирани, овие хороскопски знаци се сметаат за најлоши љубовници. Бик Тие се по дефиниција синоним за...

Експертите тврдат: Жените се повалкани и понеуредни од мажите!

На прв поглед, можеби би кажале дека жените се поуредни и почисти, но новото истражување ќе ве разувери во тоа. Имено, во новото истражување се...

На овие пет реченици паѓаат и најголемите мачомени?!

Колку и да е силен, секој сепак сака некои нежни и убави зборови да слушне. Овие пет работи кои би му ги кажале би...

Која е основата на секоја здрава и цврста врска?

Интимноста е збир од емоционална, физичка, интелектуална поврзаност меѓу партнерите која не значи дека ги брише и разликите меѓу нив. Напротив, интимноста и поврзаноста...

Откриена мисеријата за многумината кои се во брак: Опстанува ли заедницата без СЕКС…?!

Луѓето не влегуваат во врска само поради сексот. Иако на почетокот е важен, за поголемиот број парови, тој всушност не го оддржува бракот во...

Експертите конечно дојдоа до заклучок: Најчесто ИЗНЕВЕРУВААТ импулсивните луѓе!

Новата студија покажува дека често изневеруваат импулсивните луѓе, бидејќи не застануваат да размислат за ситуацијата, туку реагираат во склад со моменталните емоции и мисли. Експерите...

10те нови факти за женскиот оргазам, кои не би ви паднале на памет?!

Оргазмот игра многу важна улога во сексуалниот однос, но колку носи задоволство толку е добар и за здравјето на жената. Магазинот „Woman’s Day“ носи...

Бидете сами: По цена на сингл статус, одберете го за себе најдобриот!

Не влегувајте во врска се додека не најдете некој кој ќе направи се за да бидете среќни, кој ќе ги земе предвид вашите потреби...

Секс фантазиите за кои жените сонуваат: Момци добро запаметете ги овие три работи!

Момци добро запаметете ги овие три работи. Кога станува збор за сексуалните фантазии, жените не зборуваат многу за тоа. Меѓутоа, кога ќе им се даде...

Како да освоите, засакате и задржите личност родена во знакот Риби?

Рибите се најромантичниот и најкреативниот знак во хороскопот. Меѓутоа, овие сонувачи можат да бидат недостижни кога станува збор за љубовта. Дознајте како да ги...

Популарно