14 C
Скопје
понеделник, мај 28, 2018

Најглупи и најлоши зборови кои жените ги имаат кажано за време на секс!

Дали се работи за секс за една вечер или за подгревање на страстите со партнерот со кој стевеќе подолго време во врска,ризикот од непријатни...

Ако вашиот партнер го прави ова, тогаш вистински ве цени!

Секој љубовта ја искажува на различен начин, но делата се секогаш поважни од зборовите. Дури и ако се работи за не многу зборлест тип. Ова...

Трите фрази кои никогаш не треба да ги изговорите за време на секс!

Без сомнеж може да се каже дека сексот е еден од најважните фактори на секоја љубовна врска.  Постојат најразлични начини ситуацијата во кревет да ја...

Како да знаете што мисли вашиот партнер за време на состанок – внимавајте на...

Експертите откриваат дека човекот може да испрати до 10.000 невербални сигнали за помалку од една минута, а тие сигнали се толку прецизни што можат...

Вашиот партнер избегнува бакнување за време на секс? Погледнете што значи тоа!

Експертот Марти Клеин неодамна реши да даде одговор на ова вечно прашање, а тој вели: „Кога и да сакам да дознаам каква е сексуалната поврзаност...

10 работи кои ја уништуваат и совршената врска, и кои треба да ги одбегнувате...

Истражувањата покажуваат дека колку и да е совршена една вркса, постојат неколку работи кои ако ги изговорите за време на најинтимниот однос како што...

Секс позата открива многу работи! Откријте каков карактер има вашиот партнер (ФОТО)

Секс позата открива многу работи! Откријте каков карактер има вашиот партнер (ФОТО) Секој маж има омилена секс – поза. Но, можеби не сте знаеле дека...

Погледнете која е „тајната” која го разликува просечниот секс, од оној совршениот!

Било кака рутина, особено во сексот, може да го наруши односот помеѓу партнерите. Иако во неа брачните парови можат многу лесно да слизнат, потребно е...

Дали знаете која е најопасната секс поза? Десет работи кои треба да ги знаете...

Ако прашате некој маж која му е омилена поза во сексот, голема е веројатноста дека како од топ ќе испука: Doggy style. Или во...

Тој прашал зошто неговата девојка мастурбирала по сексот и добил одговор што ги шокирал...

Памела Стивенсон Коноли е американски психотерапевт специјалист за третман на сексуални нарушувања. Луѓето честопати разговараат со нејзе за работите што ги мачат и потоа таа...

Популарно