4 C
Скопје
четврток, јануари 24, 2019

Љубовта е два збора

Љубовта е два збора! Два, но толку значајни. Љубовта е во зборовите „Те сакам!“ Љубовта е во зборовите: „Чувај се!“ Љубовта е во зборовите: „Ми недостигаш“ Таа е...

Дваесет жешки секс совети: НАТЕРАЈТЕ ГО …

Секогаш е добро време да се води љубов со саканата личност, затоа не трошете си го слободното време залудно, уживајте во него: 1. Легнете голи...

ОВА СЕ ПРИЧИНИТЕ: И мажите глумат оргазам (Многу почесто отколку што мислите)

Колку често и зошто мажите глумат оргазам, била тема на истражување објавено во магазинот "Sexual and Relationship Therapy" во кое учествувале 458 мажи на...

Љубовта не е само да кажеш „Те сакам“, љубовта е и кога ќе кажеш:...

Кога зборуваме за љубовта, обично зборуваме како ја нема. А всушно ја има, ја има и повеќе отколку што можеме да замислиме, само најчесто...

НАУЧНО ДОКАЖАНО: Овие 8 типови на луѓе најчесто изневеруваат

Иако секој има индивидуална претстава за тоа што е изневерување, дали тоа е само флертување, допишување со друга личност или сексуално и емотивно изневерување, сепак...

Тие знаат најдобро!!! Важни совети за секс од искусни жени!

Можеби овие советни ќе ви збогатат и унапредат љубовниот живот. За сексот сите сакаме да читаме, а советите се она што најмногу сите не интересира.Барем...

10 работи кои ја уништуваат и совршената врска, и кои треба да ги одбегнувате...

Истражувањата покажуваат дека колку и да е совршена една вркса, постојат неколку работи кои ако ги изговорите за време на најинтимниот однос како што...

Петте најлоши љубовници според астрологијата…?!

Без разлика дали се себични, имаат чуден мирис или се незаинтересирани, овие хороскопски знаци се сметаат за најлоши љубовници. Бик Тие се по дефиниција синоним за...

ИСПОВЕД: Ти ми беше лекција – Важна, но исклучително болна

Те молам немој да ми доаѓаш со своето претпазливо, сомничаво срце и да ми поставуваш прашања за да видиш дали ќе ги пројдам твоите...

Што мислат жените за оралниот секс?

Одредени истражувања за жените покажуваат дека тие уживаат во оралниот секс. Меѓутоа, постои и одреден број на жени кои покажуваат отпор кон ваквиот секс,...

Популарно