7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

Сексот на 20, 30, 40 и 50 години

Зборот „секс“ е како наплив на возбуда, страст, експеримент. Тој е задоволство, но и неопходност. Повеќето луѓе веруваат на тврдењето дека сексуалната желба се...

Мажите ја обожаваат, а еве како doggy style изгледа во главите на жените !

Жените откриваат како се чуствуваат и што им поминува низ глава за време на кучешката секс поза :) . 1. Дали вака и кучињата се...

34 работи во сексот кои треба да ги пробате еднаш во животот

Некои луѓе се женат/ мажат премногу млади и тоа ги лишува од можноста да испробаат некои работи во сексот кои се својствени само за...

Зошто мажите сакаат орален секс?

Дамите знаат дека мажите сакаат да добиваат бакнежи на најинтимното место. Но исто така колку што сакаат да бидат бакнувани толку сакаат и да...

12 цитати за бракот

1. Успешниот брак е помеѓу двајца луѓе кои умеат да си простуваат. 2. Среќниот брак започнува кога ќе бидеме со оној кој го сакаме. И...

Секс пози соодветни за во автомобил

Сексот во автомобил  некогаш знае да биде помалку пријатен поради малата површина која ни е на располагање. Погледнете ги овие пози подолу на сликите....

12 секс напредни пози :)

Ако сакате да пробате нешто ново а сте „дрвени“ како Пинокио овие пози не се за вас! :) Модифицирана кучешка (doggy style) Тргање јаже Ирска градинка Заден судир Мисионерска...

10 секс пози за дома и надвор :)

Бидејќи креветот не е единствената алтернатива! Сексот во креветот е одличен, но во еден момент станува здодевен. И тоа не е единственото место каде што...

Што кажува нејзината омилена секс поза за неа?

Љубопитен ли си? :) За карактерот на една жена можете да разберете многу по изборите кои таа ги прави во секојдневниот живот како што се фризурата...

Како да најдете девојка за тројка?

Инстаграм блогерка по име Марија дава 6 совети во случај да сакате со вашиот/та партнер/ка да пробате нешто повеќе од вообичаеното во спалната соба. Секс...

Популарно