7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

Подобро сам или во лоша врска?

Прашање кое го мачи секој втор човек – дали е подoбро да бидам сам или да издржам уште малку во врскава, можеби ќе се...

Неверството не мора да значи и крај на врската

Една од најчестите причини за распад на една врска е невесрство на другиот партнер. Најчестата причина за тоа фактот дека не можат да простат...

Ги снимал додека воделе љубов, а потоа работите тргнаа во погрешен правец!

20 годишен Германец е нападнат со безбол палка откако е фатен како со мобилниот снима пар додека водат љубов. Младичот бил на паркингот и кога...

Луѓето простуваат сѐ, освен искреност

Како што мудрите рекле, простувањето ги отвара вратите на внатрешниот мир. Простувајте дури и кога никој тоа не го бара од вас бидејќи… “Грешењето е...

Прељубникот отишол на „службено патување“, а таа му испратила порака дека имала „мала незгода“

Викотниците, караниците и плачењето оваа изневерена жена ги заменила со многу подобар начин. Таа се одмаздила, а целиот сарказам станува јасен во мејлот кој...

Исповед на една жена која го изневерува својот маж – го правам тоа секојдневно...

Госпоѓа (40) побарала помош од колумнистка Dear Deidre, бидејќи нешто чудно ѝ се случува. Таа не може да престане да го изневерува својот сопруг. Тоа го...

Ако си вљубена во Овен, Лав, Скорпија, Јарец или Водолија, прочитај го ова!

Во љубовта нема граници туку само  препреки кои ја прават похрабра, посилна и поубава. Секој хороскопски знак  има специфични љубовни квалитети. И ако во моментов...

3 предупредувачки знаци кои покажуваат дека врската нема да опстане

Кога ги игнорираме црвените знамиња во врската, резултатот често може да биде катастрофален. Сигурно не е лесно, но кога ќе забележите некои од загрижувачките...

5 секс пози кои ќе ги направат долгите есенски месеци возбудливи

Пробајте ги овие пози и направете си ги деновите возбудливи и незаборавни! Поза ножици Неверојатно возбудлива поза, погодна и за лезбејки! Рак Оваа поза ја стимулира Г- точката. Потскокнувачка...

Изненадете ги вашите љубени! (ВИДЕО)

Малите работи ги прават најголемите нешта! Со малку труд и неколку трикови можете да им покажете на вашите сакани колку ви значат! Погледнете го...

Популарно