4 C
Скопје
недела, декември 16, 2018

Смеењето го подобрува помнењето, согорува калории и ја зголемува сексуалната желба

Освен што таа ќе привлече позитивната енергија во вашиот живот, смеењето има уште неколку бенефиции кои се добри за вашиот организам: Го подобрува помнењето Преку гледање...

Не може да им одолее ниту една жена- Мажите родени во овој знак се...

На мажите родени во овој знак не може да им одолее ниту една жена. Станува збор за Шкорпиите. Тие ги шармираат сите околу себе со својата...

Интимните моменти на прегратка помеѓу мажот и жената…

Кога мажот тивко приоѓа од зад грб и ја прегнува жената, тој со своите раце го затвора кругот. Нејзиниот круг и својот круг. Круг...

Скопска шема: Дома со сопругот, а во кафана со дечкото

Трагедијата се случила утринава околу 6.30 часот на улицата „Кемал Сејфула“ кога 43-годишниот Мухамед со сигнален пиштол ја убил една година помладата сопруга Наџија...

Кој е подобар во кревет – ниските или високитe луѓе?

Ве привлекуваат ли повеќе ниски или високи личности? Двата пола се согласуваат во едно: подобро мажот да е повисок од жената. Научниците одлучиле да се...

Оваа српска пејачка прва имаше секс пред камери – еве како изгледаше тоа(ВИДЕО)

Ена Попов, српската пејачка која пред десет години беше во реалното шоу „Големиот Брат“, прва во регионот имаше секс пред камери во реално шоу....

Зошто некои луѓе не можат да уживаат во сексот?

Еве неколку најчести „разорувачи“ на добриот секс, односно тоа се нешта што не треба да ги правите за да можете вистински да уживате во...

Поради овие 4 работи сексот во триесеттите е поразличен

Запознаените со ситуацијата, велат дека сексот во триесеттите станува подобар и повозбудлив поради стекнатото искуство, но човечката природа носи одредени промени кои се појавуваат...

ВИДЕО: Како да се заштитите од неверство во врската?

И најдобрите врски и бракови поминуваат низ тешки периоди, но токму до нашите реакции во тие моменти зависи како и дали ќе опстои врската...

20 факти за уметноста на флертот и говорот на телото

Издвојуваме неколку поинтересни факти за флертот и флертувањето за кои веројатно не сте слушнале. Дали знаете дека 25 проценти од флертовите се прават за забава,...

Популарно