27 C
Скопје
понеделник, август 20, 2018

Корисни совети за Егејци и Власи

Живееме во време на криза и еве неколку корисни и БЕСПЛАТНИ совети како да заштедите :). Купувајте производи, што веќе се насецкани или нарендани......

Полнети печурки со костени

Состојки: 8 големи печурки 1 црвен кромид 200 гр. варени или печени излупени костени 50 мл. црвено вино магдонос, ситно сецкан маслиново масло, црн...

Полнети тиквички со сирење

Состојки: 1 кг. тиквички 150 гр. сирење 50 гр. путер 3 јајца магдонос црн бибер сол Подготовка: Тиквичките (1 кг.) исечете ги на половина по должина...

Виц: Толку е грд

Толку е грд што кога ќе се качи на врв од планина и ќе извика на сиот глас: Те сакам! Ехото од планината ќе му врати: Имам...

Trojan games- игри за прави навивачи :)

Спортот не учи на важни животни вештини. Соработката со тренерите и соиграчите, како да се победи и да се дојде до посакуваната цел, не...

ВИДЕО: Нов клип од стенд-ап комичарот Бојан Велевски – „ТВ СЕРИИ“

И оваа недела актерот и стенд-ап комичар Бојан Велевски на својот Јутјуб канал објави нов видео клип со наслов „ТВ СЕРИИ“. Велевски во 10-минутното видео...

ВИДЕО: Како да го удриш противникот 100 пати во една секунда

Мајсторот Кен ја презентира моќта на неговата боречка вештина Амери-До-Te со удирање на противникот од рекордни 100 пати во само една секунда. Кен прво ја манифестира својата беспрекорна...

ФОТО: Фотошоп монтажи од „Битката на Трамп со пенкалото“

Претседателот на САД, Доналд Трамп во текот на потпишувањето на наредбата за градење ѕид на границата со Мексико, се соочи со неочекувана пречка од...

ВИДЕО: Лизгав фудбал и жешки танги – Комбинација од секси и опасни потези

На прв поглед изгледа секси кога се тресат жешките задници стегнати во микро бикини костими, но лизгавиот фудбал подразбира и опасни потези.

ВИДЕО: Компилација од најсмешните клипови за јануари

Крајот на јануари носи компилација од најсмешните и најоткачени непријатни настани и незгоди кои се појавија на интернет. Погледнете го овомесечниот избор на видео снимки од...

Популарно