26 C
Скопје
петок, јули 20, 2018

Птиците можат да бидат позабавни и од мачките :) (ВИДЕО)

Во ова видео се собрани најдобрите и најсмешните видеа на птиците! Само погледнете како сите овие папагали, кокошки, мисирки... се однесуваат, играат, прават смешни...

ХИТ ВИДЕО од „Фчерашни Новости“: Еве како ќе звучат македонските песни ако се смени...

Во најновата епизода на „Фчерашни Новости“ покрај другото можете да видите и како ќе звучат македонските песни ако Република Македонија го смени името. Погледнете како...

Виц на денот

Дајте ми диазепам. - Имате рецепт? - Да го имав рецептот, сам ќе си го направев. Маж стои пред градинка. Поминува една мајка и го прашува: - Господине,...

ВИДЕО: Бабичка сакаше да го стави бебето да спие, па заедно со него падна...

Бабата имала најдобра намера, да го стави заспаното детенце во креветчето, но нејзината тежина и висина го направиле она што најмалку го посакувала... Госпоѓата сосе...

BlaBla – Скопски за почетници

Скопски за почетници и свежо доселени Урбаната Телевизија Бла-Бла започна проект за зачувување и спас на модерниот скопски жаргон. Во серија од статии ќе пробаме...

ВИДЕО: Кучето Бејли кое глуми дека е мртво

Кучето Бејли е исклучително слатко, но и талентирано. Ваквиот талент му ги обезбеди неговите „пет минути слава“, односно гостување во „Шоуто на Дејвид Летерман“. Имено, трикот...

Јадење-Виц

Си разговараат на телефон две плавуши: – Абе знаеш денес го пратив маж ми да оди да купи компири ама се случи трагедија. – Каква трагедија? –...

Првоаприлски Фчерашни вести (ВИДЕО)

Епизода 27 - Фчерашни во првоаприлско издание. https://www.youtube.com/watch?v=8r4cT65tCpA

Пробај да не се насмееш :) (ВИДЕО)

Ладно пиво, комотен кревет и смешно видео! Уживајте! ;)

Побарале да им помогнат со фотошоп да се избрише голиот човек од вереничката фотографија!...

Еден пар побарал на интернет помош околу фотошоп, сакале да го тргнат голиот човек од позадина од нивната фотографија. Но, „интернетот“ го направи тоа што...

Популарно