7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

ВИДЕО: Кладилница – Нов клип од стенд-ап комичарот Бојан Велевски

Актерот и стенд-ап комичар Бојан Велевски на својот Јутјуб акаунт објави ново видео со наслов „Кладилница“. Во ова 12-минутно видео Велевски кажува анегдоти и...

ВИДЕО: Нов клип од стенд-ап комичарот Бојан Велевски – „ТВ СЕРИИ“

И оваа недела актерот и стенд-ап комичар Бојан Велевски на својот Јутјуб канал објави нов видео клип со наслов „ТВ СЕРИИ“. Велевски во 10-минутното видео...

ТРИ НЕДЕЛИ НИ ТРАГА, НИ ГЛАС: Македонија е во потрага по загубено лице (ВИДЕО)

Граѓанин доаѓа во полициска станица да пријави исчезнато лице. Полицискиот службеник го прашува за детали за изгледот на исчезнатиот за да може да направи фото...

Ретро хумор: Диме од Пехчево на Милионер

Неповторливиот Диме од Пехчево! Уживајте! :)

Последна тајна

Една баба полни 100 години, и на својот сопруг кој има 99 му вели: – Е мој Трпе, пред да одам на оној свет би...

Полнети тиквички со сирење

Состојки: 1 кг. тиквички 150 гр. сирење 50 гр. путер 3 јајца магдонос црн бибер сол Подготовка: Тиквичките (1 кг.) исечете ги на половина по должина...

ХИТ ВИДЕО: Случка од македонска свадба – ги погоди песната, мажот ја крена во...

Погледнете го ова видео кое стана вистински хит на интернет. Се работи са случка од македонска свадба, каде што гостите ги погодува песната „Каде...

А си ги гласал само ради радиодифузната :)

Извор: Чичко Кумплунг

ФОТО: Македонските навивачи со непријатно изненадување за Вујо во Загреб

Не е тајна дека словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ, како поранешен тренер на Вардар е еден од омилените ликови кај македонската ракометна публика, но пасијата...

Кумановци се приказна сама за себе: Гафови на ТВ Плус во 2016 (ВИДЕО)

Дека кумановците се приказна сама за себе покажале и докажале во многу случаи, еден од нив дефинитивно е оваа компилација од гафови на ТВ...

Популарно