7.8 C
Скопје
вторник, март 26, 2019

Цело време сме биле во заблуда: Појадокот треба да се прескокне, ова никако не...

Според зборовите на познатиот советски и руски кардиохирург, професор и академик во Руската академија на науки и Руската академија на медицински науки, главен кардиохирург...

Добра вест за љубителите на чоколадо

Конзумирањето на помали количества на чоколада може да ја намали шансата за добивање на срцев удар, се тврди во една нова студија. Експертите тврдат дека...

Има многу важни причини: Зошто бремените жени мора да јадат киви?

Кога станува збор за овошје кое може да ви помогне да забремените, на прво место се споменува кивито. Бидејќи има високи ниво на фолна...

Не ги нарачувајте: Овие пијалоци во кафулињата се преполни со бактерии

Пијалоците што ги нарачуваме по кафетериите не се секогаш чисти. Така, според едно истражување најмногу бактерии се кријат во чаша вода или газиран сок со...

Нови правила за консумирање на овошјето

Не го мешајте киселото со слаткото овошје Не треба сите видови овошје да ги јадете заедно. Киселкастото овошје како што е цитронот и другите цитруси,...

Со боровинки до поздраво срце

Фитохемикалиите што им даваат сина боја на боровинките може значително да го подобрат кардиоваскуларното здравје, покажаа резултати од нова студија. Именуван како „тивок убиец”, бидејќи...

Многу работи правите погрешно: Неверојатни трикови за сечење и сервирање на овошје и зеленчук...

За да направите овошна салата, често правите вистински неред во кујната. Правите грешки во сечењето на овошјата, а ова видео ќе ви покаже неверојатни трикови. https://youtu.be/uHMl3I8GQqw

Вкусни чоколадни кокос коцки од само 4 состојки

Овие совршени чоколадни кокос коцки се одлични за секоја прилика. Се подготвуваат од само 4 состојки. Состојки: 4 шолји мелен кокос 1  шолја млеко од кокос 1/3 шолја...

Храна што не прави депресивни

Според студија, луѓето кои јадат често брза храна имаат 51 отсто повеќе шанси да развијат облик на депресија во споредба со оние кои не...

Природен сок кој прави чудо кај жените: Ја стеснува половината и ги зацврстува градите

Освен што го стеснува струкот, овој сок на жените ќе им ги зацврсти градите. Сите сакаме да имаме здраво и цврсто тело. Значи, ако сте...


Популарно