5.6 C
Скопје
недела, март 24, 2019

Лешник – Одлична цена, сигурен откуп!

Ако сакате сигурна и добра заработка, почнете да одгледувате лешници! Калкулацијата е јасна, со еден хектар лешници заработката е околу 6.700 евра! Има голема побарувачка,...

4 вкусни рецепти за дресинг сосови за во салата

Сосот е онаа завршна нота која го претвора зеленчукот во апетитна салата. Погледнете ги следните 4 вкусни и лесни рецепти за сосови за во...

Се топи во уста: Колачот од 3 состојки по кој лудува интернет популацијата (видео)

Никогаш полесно до вкусен десерт кој се топи во уста и кој ќе ве освои со едноставноста на приготвувањето и вкусот. Состојки: 250 гр искршено бело...

Посна Св.Николска сарма

Состојки: - 3 главици кисела зелка - 300 гр. ориз - 1/2 л. масло - сол - црн бибер - црвен пипер - ловоров лист Подготовка: Сармата се прави ден порано. Листовите зелка...

Пилешко месо со печурки и кашкавал

Состојки: - 1 лажиче сол - 150 гр. путер - 300 гр. кашкавал - 200 гр. печурки - 1 кг. компири - 1 кг. пилешки гради Начин на подготовка: Компирот сварете го,...

Прекрасен неделен рецепт – Царска тава

Состојки: 1 кг. свинско месо 600-700 гр. мелено месо 500 гр. пилешки стек 500 гр. печурки шампињони 1 кромид 1 чаша бело вино сол ...

Брза солена торта

Состојки: - 4 јајца - 1 чаша јогурт - 100 мл. масло - 2 чаши брашно - 1 ќесичка прашок за печиво - 300 гр. сечкана салама - 200 гр. сирење -...

Ќофтиња од компири

Состојки: 1 кг. компири 50мл. масло 100мл. млеко 150гр. кашкавал 150гр. сирење 1 лажичка зачин црн пипер сол 2 јајца презла Подготовка:  Компирите излупете ги и...

Пица бурек со готови кори

Состојки: 500гр. готови кори За филот 200мл. доматно пире 150гр. рендана шунка 100гр. сецкани марнирани печурки 150гр. кашкавал сол црн бибер За премачкуване  80мл. вода 80мл. масло за јадење 1 кесичка прашок за печиво 1 жолчка од...

Ловечка салата: Пробајте ја еднаш и ќе ја правите секоја година, повкусна е од...

Оваа есен направете нешто повкусно од ајвар и малиџано. СОСТОЈКИ: 1 л. доматно пире 2 кг. пиперки 500 гр. кромид 500 гр. морков 100 гр. сол 100 гр. шеќер 100 мл. јаболков...


Популарно