11 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019

КРИСТИНА ВОИКУ ја “запали” сцената кога се појави во балканското ТВ-шоу “Никад није касно”

Кристина Воику важи за една од најубавите и најуспешни натпреварувачки во балканското ТВ шоу "Никад није касно" и за неа воздивнуваат многу мажи. Таа е...

Статус посветен на Влатко Илиевски: Каде бевте сите на концертот на Морал? Да ги...

Сопственикот на КЛС продукција, Петар Георгиевски, познат како Камиказа, објави Фејсбук статус посветен на Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов неодмана. „Колега глумец и музикант...

Жешката убавица од спотот за „Despacito“ ужива на одмор со саканиот: Таа заведува, тој...

Жешката убавица од спотот за „Despacito“, која инстантно стекна армија фанови низ целиот свет, ужива во Грција со својот сакан. Зулејка Ривера (30) светот ја запозна...

Видео: Некогаш нераздвојни, денес непријателки: Славните убавици повторно во кавга

Беа неразделни пријателки, а од пред десетина години се во постојана кавга. Парис Хилтон и Линдзи Лохан влегоа во нова кавга. Пријателките постојано беа заедно,...

Влошена здравствената состојба на Аца Лукас, откажан неговиот настап во Охрид

Иако многубројните фанови од Македонија и од Балканот кои во моментов се во Охрид со нетрпение го очекуваа настапот на Аца Лукас во Охрид,...

Почина славниот актер кој го глумеше Кекец

Словенечкиот актер и продуцент Матија Барл, кој стана познат по улогата на Кекец во истоимениот филм снимен во 1951 година, почина на возраст од...

ЖИВЕАТ ВО СТРАВ: Откако Дарко беше крвнички претепан, Ана се плаши дека ќе им...

Ана Севиќ стравува дека момците кои го претепаа нејзиниот поранешен сопруг Дарко Лазиќ поради долг од 50.000 евра би можеле да ја грабнат нивната...

Жешката Кара Дел Торо пали и жари на Инстаграм

Кога Кара Дел Торо ќе распали со жешка фотка на Инстаграм, социјалната мрежа „гори“ од незиниот сексапил и заводливост. Таа добро знае како да...

Миле Кузмановски запеа „Во име на љубовта“, наскоро нов албум (ВИДЕО)

Македонскиот пејач Миле Кузмановски пред неколку дена на објави неговата нова песна насловена како „Во име на љубовта“. Кузмановски за новата песна вели дека кога...

Секогаш прекрасна: Каролина ќе ве воодушеви со својот изглед (ФОТО)

Каролина Гочева секогаш изгледа прекрасно. Во одлична комбинација се појави и деновиве во Охрид. Необичниот фустан со прекрасни детали таа го искомбинира со патики. Никогаш нападно...


Популарно