8 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019

Моќни лекции од Робин Вилијамс: Никогаш не се расправајте со злобни луѓе, тие немаат...

Поминаа 4 години од смртта на Робин Вилијамс, човекот кој нѐ засмејуваше во филмовите кои ги гледавме како деца и кои ни пренесе голема...

Тина Тарнер ја шокираше јавноста: Размислувам за еутаназија

Тина Тарнер остави отворена можност за еутаназија откако се соочи со бубрежно заболување и по самоубиството на нејзиниот најстар син оваа година, пренесува Евока. Пејачката...

Дестинација како од бајките: Кога ќе дознаете каде Карлеуша замина на одмор ќе занемете...

Познатата балканска пејачка Јелена Карлеуша реши да ги наполни батериите пред доаѓањето на зимото. А овој пат пејачката избра дестинација како од бајките за да...

Заспала пијана после маратон – се изненади од фотката што ја виде кога се...

Британската „старлета“ Дани Харвуд објави фотографија на која позира речиси гола со медал од маратонот кој се одржа во Борнмут, на југот од Англија. https://www.instagram.com/p/Boor33QFieZ/?utm_source=ig_embe Не...

Рита Ора во топлес издание за насловната од „Clash“

Рита Ора распали со бескомпромисно сексапилно топлес издание на насловната страница од списанието „Clash“ https://www.instagram.com/p/Bog8HTKAHcn/?utm_source=ig_embed „Чувствувам како да сум на самиот почеток и тоа на најчудниот...

Мигранти влегле во домот на Дино Мерлин, крадците се стаписале по вклучувањето на алармот

Двајца мигранти синоќа упаднале во семејниот дом на Дино Мерлин во Сараево. Како што неофицијално пренесуваат босанските медиуми, мигрантите во куќата на Мерлин влегле преку...

Жирито лееше солзи, публиката громогласно аплаудираше- тој е слеп, има аутизам и епилепсија, а...

Настапот на 20 годишниот Денис Барта од Сараево речиси жирито на хрватскиот „Супер талент“ ќе го паметат вечно. Денис е роден во Италија каде неговите...

Ќе се онесвестите од цената: Дарко Лазиќ повторно ќе се жени, а свршеничкиот прстен...

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ се уште не се официјално разведени, поради проблемот со поделба на имотот, а пејачот веќе планира да вплови во...

Антонија Гиговска го освои „Макфест 2018“

Синоќа одржаното овогодишно издание на реномираниот музички фестивал „Макфест“ заврши со победа на Антонија Гиговска. Со освоени 30 гласови победник на фестивалот Гиговска со нумерата...

Марија се крстеше, Јелена стисна “копче за паника“: Кога видоа како е облечена и...

Во вториот круг од натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ настапи  Маријана Фул од Кучево. Убавата бринета се појави на сцената во провокативен фустан и ги пееше...


Популарно