9 C
Скопје
четврток, ноември 15, 2018

ВЕЛИЧЕНСТВЕНА УБАВИНА: Вака изгледа палатата во која се сретнаа Путин и Трамп (ФОТО+ВИДЕО)

Американскиот и рускиот претседател, Доналд Трамп и Владимир Путин, денеска се сретнаа во една од најубавите претседателски резиденции на светот. Претседателскиот самит се одржа во...

Beyonce и Jay Z ја слават победата пред статуа на Македонската Ника

Видеото е снимено во Лувр и содржи сцени снимени пред артефакти и уметнички дела кои кријат голема симболика. Кадрите се правени пред уметничките слики,...

Ќе ви го покачи притисокот: Гоца Тржан се соблече топлес и ги крена нозете...

Српската пејачка Гоца Тржан веќе неколку пати досега беше на летување во Грција, а од таму се врати со архива на жешки фотографии. Едни од...

За колку пари, бе бато, убивте многу идеали: Фановите не сакаат да ги видат...

„За другите не можам да коментирам, ама САФ и Конкверинг никогаш не би прифатиле настап на партиски настан. Договорени сме за културен настан на...

Нивес Целзиус ја прослави победата на „коцкестите“ на свој секси начин (Фото)

Хрватската пејачка и глумица, а за многумина и старлета, не пропушти да го прослави пласманот на финалето на „коцкестите“ со провокативна фотка на социјалните...

ФОТО: Убавицата ја покажа фигурата само еден месец по породувањето

Супермоделот Кендис Свонепул пред нешто помалку од еден месец на свет го донесе Аријел. Манекенката, најпозната по соработката со брендот Викторија сикрет, пред неколку дена...

Тага во домот на Цеца- пејачката неутешна му испрати последен поздрав: „Срцето ми е...

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ со фановите сподели тажна вест која се случила во нивниот дом. -Збогум наш најмил, најубав Витез наш, напиша пејачката под фотографијата...

Ја нападна целиот Балкан, па јавно им упати моќна порака на сите пет дена...

Пејачката која се прослави на аудицијата на „Х-фактор“ од БиХ,  Илма Карахмет имаше само 13 години кога целиот Балкан дозна за неа, потоа набрзо...

“До крајот“: Додека тагуваме поради неговата смрт, објавен нов спот на Влатко Илиевски

„Фабрика продукција“ на својот официјален канал на „Јутјуб“ објави нов спот на Влатко Илиевски. Станува збор за видеозапис за песната „До крајот“. Нема детали кога...

Пејачката си игра со оган- Ријана среде базен му се закануваше и викаше на...

Славната пејачка Ријана се почесто е во центарот на вниманието поради својот љубовен живот. Светските медиуми со брзина на светлината минатиот месец ја пренесоа веста...

Популарно