3 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

ВИДЕО: Принцот Вилијам ги помеша државите, па стана хит на социјалните мрежи

Принцот Вилијам присуствувал на свеченото отворање на јапонскиот дом на културата во Лондон, а за таа прилика учествувал во разни работилници. Токму на отворањето му...

„Бекстејџ“ се враќа на малите екрани од понеделник

Конечно е решена мистеријата! Долгонајавуваната ѕвезда, која ја промовираа многу естрадни фаци, јавни личности, спортисти и актери на социјалните мрежи – вчера на гламурозна...

Жестоко удри по пејачката: Кога ќе дознаете што му порача Мората на Ковачиќ поради...

На напаѓачот на Челзи Алваро Мората очигледно не му се допаѓа музиката на балканската фолк ѕвезда Сека Алексиќ. Хрватскиот фудбалер Матео Ковачиќ е голем фан...

Лепа Брена со солзи во очите зборува за снаата Пријовиќ, а кога ќе дознаете...

Пејачката Лепа Брена не крие дека е емотивна кога се разговара за нејзината снаа која наскоро ќе им го донесе нивното прво внуче во...

Славната актерка го шокираше светот: Очувот ме силуваше, абортирав кога бев малолетна…

Актерката Сали Филд во своите мемоари „Во делови“ кои треба да излезат наскоро одлучи да ја отвори душата и да прозбори за тешкиот период. Таа...

Ги излудуваше жените во 90-тите: Вака денес изгледа Неша кој го пееше големиот хит...

Во деведесетите години сите ја пееја песната „Плави слон“ која ја изведе групата „Твинс“ во дует со Еро Ојданиќ. Братот и сестрата беа доста популарн,...

Тамара Тодевска удри по медиумите: Ми го прекрстивте бебето (ФОТО)

Медиумите со брзина на светлината ја објавија веста за името на новото бебе кое треба наскоро да се роди на пејачката Тамара Тодевска. Веста инстантно...

Таа е првиот супермодел – еден скандал ја чинел славата и ја испратил во...

Таа беше првиот вистински супермодел и муза на многу уметници, а целиот нејзин свет се распадна кога таа се најде во центарот на скандал. Таа...

Ники Минаж со спот за провокативната песна „Barbie Dreams“

Популарната американска раперка Ники Минаж го објави својот нов сингл „Barbie Dreams“ кој се најде на нејзиниот нов албум со наслов „Queen“. Песната веднаш по...

Нејзината венчавка сите ќе ја паметат: Влезе во салата, го соблече фустанот, а потоа...

Стефани Пејн на почетокот на церемонијата на својата венчавка, кое беше одржано во Хјустон, беше во блескава златна венчаница. Но, кога дојде време за тверкањето,...

Популарно