16 C
Скопје
среда, јуни 20, 2018

НВО нарача продолжение на серијата „Game Of Thrones“ – објавени првите детали

НВО објави дека серијата „Game Of Thrones“ ќе добие свое продолжение чие дејство ќе биде сместено во дамнешното минато на Вестерос, илјадници години пред...

Вистинска провокативна убавица: Најпосакуваниот хрватски актер во врска со 16 години помлада девојка (ФОТО...

Хрватскиот актер, 36 годишниот Иван Херцег кој веќе со години важи за еден од најпосакуваните ергени во регионот, по гласините за новата љубов се...

Пишуваа дека ги зголемила градите, но Сека Алексиќ оперирала тумор

Српските медиуми наголемо пишуваа дека Сека Алексиќ ќе вградува силикони во градите, но пејачката оперирала циста на дојката. Српската пејаќка Сека Алексиќ неодамна е фотографирана...

Ќерката на Цеца се пожали на Инстаграм: Има само еден проблем, не знае како...

Ќерката на популарната фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ, неодамна толку ослабе и ја направи својата фигура неверојатна, на што многу девојки и завидуваат. Како...

Дали некој воопшто ја слуша што пее при вакво деколте до папок?

При синоќешниот настап во Водице, пејачката и актерка Нивес Целзиус распали со црн фустан кој имаше жестоко провокативно деколте „до папок“ кое во преден...

ФОТО: Речиси гола на новиот албум: Ники Минаж во стилот на Клеопатра

Ники Минаж се пофали на својот Инстаграм профил со насловната фотографија од нејзиниот четврт албум, „Queen“, на која таа позира во стилот на „Кралицата...

БРАЈАН ДЕ ПАЛМА ИЗРАБОТУВА ХОРОР ФИЛМ ЗА СЛУЧАЈОТ ХАРВИ ВАЈНШТАЈН

Холивудскиот режисер Брајан де Палма рече дека пишува сценарио за филм, заснован на приказната за скандалот со американскиот продуцент Харви Вајнштајн. Де Палма за „AFP”...

„Нема да ме боли каде и да ме удриш“- Беквалац прв пат се огласи...

Пејачката Наташа Беквалац последниве два месеци ниту еднаш не се огласи во јавноста откако беше претепана од сопругот Лука Лазукиќ. Но, на нејзиниот Инстаграм профил...

Скала бенд снимија видео со популарната ПАЛАНЕЧКА ТРОЈКА

Фото: СКАЛА БЕНД ОД КРИВА ПАЛАНКА-СПОЈ НА МЛАДОСТ И ИСКУСТВО Нај стариот и нај познат мизички бенд од Крива Паланка е СКАЛА БЕНД. Овој бенд...

Славниот српски актер го раскажа своето тешко детство: Се селевме 13 пати, а еднаш...

Никола Ѓуричко денес секако е еден од најуспешните, најхаризматични и најдуховити актери во регионот, но неговиот живот не бил ниту малку лесен. Актерот во...

Популарно