16 C
Скопје
среда, јуни 20, 2018

Се за синот: Цеца донесе голема одлука поради Вељко на денот на нејзиниот роденден

Наследникот на фолк дивата балканска ѕвезда Цеца, Вељко Ражнатовиќ последниве месеци ниже само победи во боксот со кој почна професионално да се занимава. Пејачката кога...

Помеѓу Ким и Биојнсе од една и Карлеуша од друга страна – Кинезите ја...

Откако Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша, со трансферот во кинескиот фудбалски клуб Гуангџоу R&F стана најплатениот српски дефанзивен фудбалер, кинеските медиуми ги заскокотка...

Погледнете го официјалниот спот за химната на Светското првенство 2018

На интернет е објавен и официјалниот спот за химната на Светското фудбалско првенство кое ќе се игра во Русија во наредниот еден месец. Спотот започнува...

ФОТО: Фрчат танги и згодни девојки во новиот летен хит на Перо Пандилоски

„ Летна Тајна“ ќе биде новиот летен хит на Перо Пандилоски”. Станува збор за поп песна со латино елементи снимена во студиото на Ивица...

Ќе добие бебе со 15 години помладо момче: Пејачката која остана вдовица пред неколку...

Според лекарските анализи, познатата пејачка е во седмата недела од бременоста. Гога Секулиќ ќе добие дете со 15 години помладиот свршеник Урош Домановиќ, со кого...

Голема радост во семејството на Рада Манојловиќ- со нејзиниот брат ретко се гледа, но...

Познатата пејачка Рада Манојловиќ вчера имаше голем повод за славење, а радосната вест веднаш ја сподели со фановите. Имено таа стана тетка, откако нејзината снаа...

Роби Вилијамс ќе го отвори Мундијалот во Русија

Британскиот пејач Роби Вилијамс ќе настапи на церемонијата по повод отворањето на Светското првенство во Русија. Вилијамс најави дека ќе направи незаборавен спектакл. Тој истакна дека е...

Анастасија Ражнатовиќ ја сними првата песна, македонскиот хитмејкер стои зад истата

Анастасија Ражнатовиќ, тргнува по стапките на својата мајка. Ќерката на Цеца ја сними својата прва песна, а за истата има е видео запис. Првата песна...

Историски фотографии: Шварценегер, Ајнштајн, Чаплин…

Животот не би бил целосен ако не се враќаме на минатото. Интересни се сите оние фотографии кои ни ја покажуваат историјата низ годините, како изгледале...

Џон Траволта за принцезата Дајана: Бев нејзиниот принц на бел коњ

Во 1985 година, тогаш 24-годишната принцеза Дајана заедно со нејзиниот сопруг-37 годишниот принц Чарлс, се најдоа во Вашингтон, каде беа гости на Американскиот претседател...

Популарно