11.8 C
Скопје
сабота, мај 25, 2019

Кога Рокот го достигна врвот – Џенис Џоплин

Џенис Џоплин (19 јануари 1943 - 4 октомври 1970) американска рок и блуз пејачка, текстописец и музички аранжер. Џенис Џоплин е родена во Порт Артур, Тексас на 19 јануари 1943, а на 4 октомври 1970 година е...

Издаде голема тајна: Принцот Чарлс го откри името на бебето на Меган и Хари

Принцот Чарлс знае дека многумина интересира како бебето на Хари и Меган ќе се вика, па реши малку да се пошегува. -Мојот син Хари ми...

Заспала пијана после маратон – се изненади од фотката што ја виде кога се...

Британската „старлета“ Дани Харвуд објави фотографија на која позира речиси гола со медал од маратонот кој се одржа во Борнмут, на југот од Англија. https://www.instagram.com/p/Boor33QFieZ/?utm_source=ig_embe Не...

Дарко се одлучи да ја запроси девојката: Ова е точниот датум, а еве кого...

Дарко Лазиќ пред да доживее тешка сообраќајна несреќа на 23 октомври годинава, тој планирал да ја запроси својата девојка Марина Гагиќ. Тој сакал тоа да...

Меланија за првпат покажа љубов кон Доналд Трамп (Видео)

  Од сите фотографии и видеа кои можете да ги видите од Меланија и Доналд Трамп со сигурност може да се каже дека претседателот на САД...

Никогаш посреќна по разводот со Дарко Лазиќ: Се мажи Ана Севиќ – ова е...

Пејачката и водителка, Ана Севиќ го чека моментот за конечно завршување на бракот со фолкерот Дарко Лазиќ, за да заплива во нови брачни води. -Нејзиниот...

Шабан цело време гледаше на часовникот, како несреќата да го влечеше: Преживеаниот сопатник со...

Вчера рано утрото на автопатот А2 во Германија загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, а спасувачките екипи од смачканиот „сеат“ ги извлекоа телата...

Жешки облини во микро-бикини: Кулпо „распали“ на плажа во Мајами

Кога ќе се покаже во вакво сексапилно издание на плажа, 26-годишната Оливија Кулпо со целиот свој расположлив телесен арсенал потсетува зошто важи за една...

Се разведе и започна врска со милијардер пред очите на двата сина: Еве дали...

Пејачката Емина Јаховиќ ме крие дека е заљубена во човекот кој по разводот со Мустафа Сандал и ја врати насмевката на лицето. Станува збор за...

Ана Јовковска поради сексуално вознемирување од шефот дала отказ од телевизија

Новинарката и водителка Ана Јовковска преку својот Фејсбук профил го сподели непријатното искуство на сексуално вознемирување шефот на работа. Таа не е единствената што зборува на...

Популарно