-1 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019

Фановите загрижени: Со денови само плаче, а еден ден по погребот ќерката на Шабан...

Семејството на кралот на фолк музиката вчера го погреба пејачот, но уште долго ќе се опоравува од болката и шокот кој ги нанесе неговата...

Неочекувана разврска во бракот на Јелена и Душко

Бракот на пејачката Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ ќе биде завршен, барем така тврди познатиот астролог Пеѓа Петровиќ. Нивниот брак имал проблеми, а најголемиот се...

Каде ќе ви оди душата: Додека Гоца го прегрнуваше ковчегот на Шабан, се појавија...

Денеска повеќе од 7.000 луѓе го испратија во вечното почивалиште, кралот на народната музика Шабан Шаулиќ. Гордана, неговата сопруга со плач и лелеци се раздели...

Карлеуша не беше на погребот на Шабан: Од првиот ден бил со неа, ја...

Јелена Карлеуша  не присуствуваше на погребот на Шабан Шаулиќ. Како што еднаш таа објаснила, не оди на погреби на пријателите, бидејќи се плаши дека...

Шабан му даваше на Роберт 500 евра месечно: Тапанарот ја откри тајната за вонбрачниот...

Денеска беше погребан Шабан Шаулиќ. Во вечното почивалиште го испратија многумина, но не и неговиот вонбрачен син, како што претходно пишуваа медиумите. Тапанарот кој настапувал...

(Фото)И небото плаче за Шабан Шаулиќ: Гоца во солзи го бакнува ковчегот!

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ погребан е денеска во 15 часот на Новите гробишта во Белград во Алејата на заслужните граѓани. Шаулиќ на...

Емотивен говор на соработникот на Шабан: Се договоривме дека ќе остриме заедно, но ме...

Раде Вучковиќ, долгогодишниот соработник на Шабан Шаулиќ, ги потресе сите во салата со својот последен говор на комеморацијата – Денес тагува цела Србија и твојот...

Шабан ќе биде погребан со оваа песна

Гордана Шаулиќ одлучи својот сопруг да го испрати со стиховите од песната „Не плачи душо“, која тој му ја посветил во 1984 година, кога...

Најтажната сцена од комеморацијата: Гоца не издржа да ги гледа овие фотографии

Гоца Шаулиќ не издржа и почна неутешно да плаче во моментот кога го слушна гласот на нејзиниот сопруг во видеото со кое е отворена...

Цеца и Зорица не можат да се смират, заплака и Дачиќ

Зорица Брунцлик прва говореше на комеморацијата во чест на својот кум, трагично загинатиот Шабан Шаулиќ. Пејачката едвај низ солзи успеа да го каже последниот поздрав...


Популарно