10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020

ФОТО: Ламбе Алабаковски доби син, откри кое име му го дал на својот втор...

Некогашниот македонски пејач Ламбе Алабаковски кој живее и работи во Америка, активен е на социјалните мрежи каде неговите фанови може да следат што се...

ВИДЕО: Борисов во автомобил ја слуша „Корона чао“ – „Им благодарам на Дац и...

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на својата официјална Фејсбук страна објави видео од својот автомобил кој го вози со полициска придружба и ротациони светла, а...

ВИДЕО: Александар и Дац со позитивна енергија во карантин ја испејаа „Корона чао“

Супер преработка, позитивна енергија и насмевки понудија Александар Митевски и Драган Спасов - Дац со најновата преработка на познатата песна „Бела чао“, а својата...

ВИДЕО: Џокси со над 50 луѓе ја пее „На Велигден сум се заљубил“

Доколку мислевте дека годинава короната и полицискиот час ќе го спречат Џокси да се заљуби за Велигден, се лажете, бидејќи стана речиси невозможно да...

Сања и Слаткар станаа родители – Синот им доби ретко име, а таткото посака...

Поранешната водителка, манекенка и мис на Македонија, Сања Николиќ и нејзиниот сопруг, познатиот македонски рапер, Марко Маринковиќ - Слаткаристика денеска го добија својот прв...

ФОТО: Мајката на Нејмар мераклика на помладо – во врска е со 22-годишно момче

Формално гледано, славниот фудбалер Нејмар моментално има потенцијален очув кој е шест години помлад од него. Мајката на Нејмар е во врска со 22-годишниот Тиаго Рамос откако се разведе...

ФОТО: Сопругот на Каролина Гочева откри што прави пејачката за време на изолација

Поголемиот број од македонските и регионални јавни личности се наоѓаат во изолација односно карантин поради коронавирусот кој ни стави кочница на секојдневните обврски, акивности,...

За сите животи загубени од пандемијата: Александар, Дац и Благој Нацоски со порака за...

Музичка соработка на композиторот и пејач Александар Митевски и актерот Драган Спасов - Дац со македонскиот еминентен тенор Благој Нацоски кој живее и работи...

ВИДЕО: Џамбазов – Гусарот од Сретеново со песна ја брка короната – „Иш короно,...

Македонскиот шоумен, Игор Џамбазов денеска преку социјалните мрежи од дојранското село Сретеново, реши со песна да го „избрка“ коронавирусот. „Иш короно, иш“, вели шоуменот. Видеото...

Три врвни вокали ќе ви го стоплат срцето: Калиопи, Северина и Кеба запеаја македонска...

Хрватската пејачка Северина и нејзиниот свекор Драган Којиќ - Кеба, во чиј што дом се наоѓа во карантин, ја поздравија Македонија и сите обожаватели...

Популарно