28 C
Скопје
петок, јули 20, 2018

Мeл Гибсон стана татко по деветти пат

Шеесет и едно годишниот актер во саботата во Лос Анџелес, пречека на овој свет мало момче од девојката Росалинд Рос, која има само 26...

Сите мислат дека му е сестра или девојка, но таа му е мајка: Која...

Шими Мунши е мајка на 20-годишен син, а изгледа толку младо што луѓето често помислуваат дека му е сестра или девојка. Оваа самохрана мајка има...

Повлечени над милион возила Мерцедес поради воздушните перничиња

Германски Дајмлер, кој ги произведува автомобилите Мерцедес-Бенц, повлекува повеќе од еден милион возила од целиот свет поради грешка во поврзување, која може да доведе...

Каде ја фокусираат својата енергија вљубените жени?

Чувството да си вљубен е прекрасно. Тогаш сите сме позитивни, полни со енергија и правиме разни нешта кои дури и самите не ги сфаќаме. Каде...

Живот во Боинг 727: Дали би живееле на вакво место, во ваква „куќа“?

Иако нема „птичји поглед и перспектива“, овој авион Боинг 727 , „сокриен“ помеѓу 10 акри шума во близина на Портланд, Орегон, е идилично живеалиште...

Хороскоп за 11.06.2018

Јарец Доколку немате доволно доверба во одредени соработници, направете го она што е неизбежно за да би ги зачувале своите интереси. Избегнувајте деловно ривалство со...

Еве зошто лимонот е помоќен од ракот- користете го на овој начин и вратете...

Лимонот има најблаготворен ефект против цистите и туморот. Позитивно влијае на секоја форма на рак, а посебно на белите дробови, рак на дојката, простатата,...

ИЏЕ СТЕФАНОВСКИ ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: Се судрив со 200км на час! (ВИДЕО)

Уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија – Еден на Еден. Гостуваше единствениот Македонец со Формула 1 лиценца, шампионот Игор Стефановски –...

Дали вашите деца се подготвени да се соочат со предизвиците на модерната технологија на...

Дефектологот Маја Невчевска – Станкоска советува како родителите да се справат со најголемиот проблем во 21 век – влијанието на технологијата во детскиот живот и развој.  Се...

Како да ја заштитите косата на плажа

Одењето на плажа можеби е релаксирачко за вас, но сонцето и солената вода се „стресни“ за вашата коса. Затоа е важно да се погрижите...

Популарно