6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

Социјалните мрежи горат: Кристијано Роналдо пристигнал во Торино?

Кристијано Роналдо виден во Торино, вака велат информации кои се појавиле на социјалните мрежи. Како во медиумите, така и на социјалните главна фудбалска тема е...

„Таен Дедо Мраз“ им ги разубаве празниците на стотици купувачи- еве што направил

„Таен Дедо Мраз“ ги разубаве празниците на стотици купувачи во американското гратче Кенет Сквер, во близина на Филаделфија, откако ги плати нивните долгови, направени...

Минута која ќе ви го промени животот: Јапонски лек за најголемата „болест“ на денешницата

Во човечката природа е да поставуваме цели. Помали, поголеми, поедноставни или покомплицирани, понекогаш и недостижни. Но, сакаме да се надеваме, сакаме да веруваме дека...

Овие 3 хороскопски знаци се најлоши во сексот

Кога се работи за сексот, постојат премногу различни вкусови и сензибилитети. Луѓето имаат секс за обострано да уживаат, да споделат интима, љубов или само...

Убавото време е на повидок: Возењето велосипед со себе носи фантастични пет благодети

Размислувате за тоа во распоредот на активности да го вклучите и вашиот велосипед? Не се двоумете и донесете позитивна одлука бидејќи благодарение на тоа,...

Фотографии кои ја откриваат убавината на Швајцарија

Швајцарија е една навистина необична земја.  Таа граничи со Германија на север, Франција на запад, Италија на југ, и Австрија и Лихтенштајн на исток....

Секое утро треба да пиете чаша солена вода, еве зошто

Солената вода е најдобриот и најлесниот начин да го регенерирате телото и да го исчистите од непотребните токсини. Иако ова Индијците одамна го применуваат,...

Оваа храна може да ви ја намали желбата за цигари

Земањето додатоци со потекло од рибино масло, во форма на омега-3 масни киселини, може да ви помогне да ги оставите цигарите. Едно истражување на израелски...

Публиката на нозе, жирито во транс: Поради згодниот Македонец Филип се сменија правилата на...

Филип Пецовски е уште еден Македонец кој настапи на грандиозната сцена на „Ѕвездите на Гранд“. Дечкото е навистина талентиран и двете песни „Адио аморе“ и...

Овој хороскопски знак ќе има поволен ден за ново љубовно познанство, а еве што...

ОВЕН Работа: Успешно ќе ги остварите своите планови и ќе бидете задоволни од исходот на случувањата во текот на денешниот ден. Љубов: Ви се допаѓа личност...Популарно