4 C
Скопје
четврток, јануари 24, 2019

Луѓето кои во себе носат мир и љубов, никогаш не им завидуваат на другите...

Во животот среќаваме различни луѓе. Некои се среќни, некои и не баш. Некои се сакаат себеси, некои работат на тоа да се засакаат. На...

Започнува владеењето на Водолиите – енергични и мирни личности кои ја сакаат слободата

Заврши владеењето на Јарецот и започнува владеењето на Водолијата. Ова е знак на интелектуалците, мислителите, научниците и активистите. Водолиите од една страна се мирни и...

Зошто е важна зимската опрема во возилото?

Едно од најчесто поставуваните прашања кога станува збор за зимската опрема и за придобивките од користењето на зимската опрема во возилата е - зошто...

Три хороскопски знаци кои ќе го кажат судбоносното „ДА“ во 2019 година

Три знаци од зодијакот годинава ќе застанат пред олтарот и ќе го кажат своето судбоносно „ДА“,велат астролозите. Близнаци Минатата година љубовта за Близнаците беше катастрофална. Меѓутоа...

Љубовта не е само да кажеш „Те сакам“, љубовта е и кога ќе кажеш:...

Кога зборуваме за љубовта, обично зборуваме како ја нема. А всушно ја има, ја има и повеќе отколку што можеме да замислиме, само најчесто...

Луѓето кои во себе носат мир и љубов, никогаш не им завидуваат на другите...

Во животот среќаваме различни луѓе. Некои се среќни, некои и не баш. Некои се сакаат себеси, некои работат на тоа да се засакаат. На...

ХИТ ВИДЕО: Пензионерот кој го освои регионот со ново легендарно видео во кое покажува...

Хрватскиот пензионер, Тони Селмани (82), деновиве е вистински хит на социјалните мрежи по својата интересна препорака за здравјето на повозрасните. Тој се прослави со својата...

Ова е главната причина зошто не треба да пиете вода додека јадете

Пиењето вода пред и за време на јадењето е навика која ја имаат многумина. Новите сознанија укажуваат на тоа дека пиењето вода за време...

Објавени номинациите за „Златни малини“ – ќе ве изненади кандидатот за најлош актер

Неуспешниот мафијашки филм на Џон Траволта, „Gotti“ и претседателот Доналд Трамп се номинирани за Златна малина, награди за најлоши филмски остварувања во 2018 година,...

Манекенката го искористи скандалот со Карлеуша: Атрактивната Софија ќе оди во Кина и ќе...

Манекенката позната по последната врска со српскиот репрезентативец Адем Љаиќ, Софија Милошевиќ, која според пишувањата на медиумите, му била љубовница на Душко Тошиќ, наводно...

Популарно