7 C
Скопје
петок, февруари 23, 2018

ВИДЕО: Прилепчанецот Ване доби пола милион евра на спортска

Неделниот весник „Зенит” објави видео од прославата на прилепчанецот Ване Лесновски, кој доби 500.000 евра на спортска прогноза. Добивката Ване ја остварил преку 7 добитни...

Кој е хороскопскиот знак на вашата сродна душа?

Често си го поставуваме прашањето дали и кога ќе ја пронајдеме сродната душа, или пак дали личноста со која сме е таа. Која личност...

Сексот ги чинеше живот: Се паркирале во гаража, ги пронашле мртви

Надлежните наведуваат дека засега нема докази за злосторство, но форензичарите работат на тоа да утврдат што навистина се случило. Маж (39) и жена (44) се...

Веднаш ослободете се од нив: Сите ги имаме во домот, а носат голема несреќа

Расипан часовник – според фенг шуи, скршените работи треба да ги исфрлите од куќата, а особено скршените часовници. Тие наводно укажуваат на несреќни настани во иднина. Црна...

Подобро сам или во лоша врска?

Прашање кое го мачи секој втор човек – дали е подoбро да бидам сам или да издржам уште малку во врскава, можеби ќе се...

Секси нутриционистката: „Од салата нема да ослабете, од слатки нема да се здебелите“

Секси нутриционистката со необичен став и пристап кон здравата исхрана, промовира процес на здраво хранење и вежбање на досега невиден начин. 28-годишната Лиен Ворд од Бризбејн сака...

ВИДЕО: Инцидент на концертот на Елтон Џон, музичката легенда си ги брои забите

Среде концерт музичката ѕвезда беше погодена по главата . Елтон Џон на последната турнеја се шокира. Обожавателка од првиот ред го погодила со ѓердан по...

Св. Трифун нѝ е „важен“ заради пиењето вино, а Св. Валентин нѝ е лесно...

ГОЛТКА ВИНО И ВЕЧНА ЉУБОВ Ние, луѓето, не само што брзо забораваме, туку и слабо восприемаме. Не сме толку слаби и неуки, туку крајно мрзливи....

Нутриционистите откриваат: Еве зошто е добро да се јаде пица

Се покажало дека пицата е корисен оброк за појадок. Обично за појадок се препорачуваат житарки или јајца, а многумина грешат и јадат сендвичи. Но,...

Според астролозите овие 3 знаци ќе заработат многу пари – еден од нив мора...

Според хороскопот се смета дека овие 3 знаци начесто заработуваат многу пари во текот на животот. Еве за кои знакови станува збор: Бик – биковите доста...

Популарно