-1 C
Скопје
среда, декември 19, 2018

Дневен хороскоп: 19.12.2018

Овен Денеска поработетете на добрата организација која ви е неопходна бидејќи ве очекуваат повеќе обврски од вообичаено. Со партнерот се сложувате одлично, а оние кои не...

Одличен трик: Како најбрзо да се излади виното

Ако сакате да пиете ладно вино, а не сте имале претходно време да го оладите виното, овој трик ќе ве воодушеви. Наполнете сад со вода,...

Фудбалерот на ПСЖ од „инает“ потрошил 5.000 евра и ја исфрлил поранешната сопруга од...

Фудбалерот на ПСЖ, Хесе Родригез води навистина возбудлив љубовен живот. Покрај богатата фудбалска кариера во која настапуваше за Реал Мадрид, Лас Палмас, Стоук и ПСЖ, 25 годишниот...

Убавицата била “грдото“ пајче: Вака некогаш изгледала најатрактивната русокоса во Холивуд (ФОТО)

Холивудката актерка, која е најпозната по улогата во филмот „Волкот од Волстрит“ е една од најпосакуваните Холивудски дами. Австралиската актерка Марго Роби (28) е позната...

Светски рекорд: Оваа е куќата со најмногу накитени новогодишни елки на светот

Сузане и Томас Јеромин поставија нов необичен светски рекорд за кој потврда добија од Германскиот институт за рекорди (РИД). Нивната куќа е прогласена за...

Копија на пејачот: Ова е братот на Здравко Чолиќ кој далеку од очите на...

Легендарниот балкански пејач Здравко Чолиќ е еден од најпознатите пејачи низ целиот регион, а семејството успешно го крие од очите на јавноста речиси повеќе...

Прекрасно видео поради кое ќе ги исклучите социјалните мрежи и ќе ги прегрнете луѓето...

Една прекрасна божиќна реклама која веќе има над 12 милиони прегледи на ЈуТуб, нѐ потсеќа колку е краток животот и колку е важно да...

ФОТО: Која српска пејачка излезе со сандали на снегот?

Денеска во Белград се снима ново издание на емисијата „Ѕвездите на Пинк“, каде што е членка и Наташа Бекалац. Таа се облече елегнатно за...

Универзумот ќе се распарчи и ќе се рециклира, тврди истакнат астрофизичар

Астрофизичар тврди дека ќе се случи деструктивен инцидент од космички размери кој можеби нема да стави крај на животот каков што го знаеме, но...

Секој има маани, дознајте ги вашите според хороскопот: Бикот мачи со игнорирање, ракот навредува,...

Секој хороскопски знак има нешто специфично по што е посебен и поинаков од останатите знаци во зодијакот. Дознајте ги мааните на хороскопските знаци: Овен Припадниците на овој...

Популарно