1.1 C
Скопје
недела, декември 15, 2019

Вреди цело богатство, а таа не работи за да и го купи: Цеца доби...

Богдана успеа со еден несекојдневен подарок да ја воодушеви својата свекрва, која не издржа да не се пофали на социјалните мрежи, нарекувајќи ја „најдобрата...

Се ближи празникот Света Варвара, заштитничка на жените и децата

Еден од поголемите празници што нашиот народ ги празнува со домашни служби е и празникот на светата великомаченица Варвара. Повеќе села и топоними низ...

Мантри за среќа: Две моќни реченици што ќе ја направат 2020 вашата најдобра година!

Начинот на кој се однесувате кога ќе се најдете во непредвидливи ситуации одредува дали ќе бидете херој или жртва во вашиот живот. Доколку вака се...

Правило на три бои: Како да го украсите домот во духот на празниците

Речиси секој човек во светот ужива во прекрасните празнични декорации во градовите, а многумина би сакале сличната атмосфера да ја пренесат и во својот...

Со чаша млеко до совршена фигура

Придржувајќи се до одредени диети, луѓето обично прават две големи грешки кои можат да резултираат со дополнително зголемување на телесната тежина – прескокнување на...

Во врска со разведен маж: Како да комуницирате со поранешната сопруга?

Кога сте си ја замислувале идеалната врска, животниот сопатник во вашите фантазии ги задоволувал сите ваши критериуми и очекувања. Што кога ќе ја најдете таа...

Неколку дена по раскинувањето со милијардерот ги шокираше сите- Емина не успеа да не...

После скоро година дена пејачката Емина Јаховиќ ја раскина врската со милионерот Седатин Саран пред неколку денови, а за причината за нивното раскинување многу...

Новогодишна магија: Како е украсен домот на Јелена Карлеуша

Пејачката Јелена Карлеуша не штедеше пари и време да го украси својот дом за новогодишните празници. Таа изнакупи разни украси и светилки, а тука...

На Дарко Лазиќ му откажуваат бубрезите и срцето

На српскиот пејач Дарко Лазиќ здравјето повторно сериозно му е нарушено, поради моменталната тежина. На Дарко му откажуваат виталните органи. Најзагрозени му се бубрезите и...

Почина актерот од легендарниот филм „Кум“

Познатиот актер Дани Ајело, кој ќе биде запаметен по филмовите „Кум“, „Леон: професионалец“, ,,Беше еднаш во Америка “,„ Направи го вистинското нешто “почина на...

Популарно