10.3 C
Скопје
недела, октомври 20, 2019

Јаневски: Зошто не е извршен претрес на станот на едно министерче во кој живее...

Како тоа е извршен претрес во домот на Боки во Скопје, а не е извршен претрес таму каде што живее – во елитната населба...

Колумна на Ламбе Арнаудов: Обвинувам!

Правдата е единствената цивилизациска вредност која е целосно во сопственост на човекот, која со тешка мака и доста доцна слободоумните луѓе подеднакво ја распоредиле...

Колумна на Ламбе Арнаудов: Време за мајка револуција

Со Мајка Гордана, преку мајка револуција до мајка на нацијата, за мајка Македонија. Сме учеле, читале, слушале и доживувале разни револуции, црвена, жолта, розева, портокалова,...

КОЛУМНА НА ДРАГАН ПАВЛОВИЌ ЛАТАС : Лудаците ја преземаа лудницата

Македонија е во дилема: ни беше речено, уште лани, дека сме добиле датум за преговори со Европската унија како наплата за промена на уставното...

КОЛУМНА НА ДРАГАН ПАВЛОВИЌ ЛАТАС: Се преброивме

Завршија претседателските избори. СДСМ, ДУИ, ДПА и делот од Беса како и гласовите на Алијансата на Албанците во вториот круг обезбедија победа, и тоа...

КОЛУМНА: Зошто Пендаровски ќе ги загуби и овие претседателски избори?!

Велика Британија и Тереза Меј, со Брегзит ни направија простор, го ослободија столчето во ЕУ каде што ние ќе седнеме! Така зборуваше Зоран Заев...

Поздрав од ЕУ – Датум за преговори со Заев? Не, тој ни требаше само...

И така. Заев и неговата компанија подлизурковци вклучувајќи го оној на чија ќерка ја плаќаме во Хаг, си дојдоа од Берлин полиени со студена...

Колумна на Драган Павловиќ Латас: Ѓаволот дојде по своето

Работите со враќање на состојбите во уставни рамки, засега со правосудниот систем, се тргнати и нема назад. СЈО, неуставна категорија, падна на човечки фактор...

Колумна на Ламбе Арнаудов: ИЗГРЕЈ ЗОРАН НА СПОДОБАТА

Насловот на текстот е синоним за зло, црнила, вампирство, а е антоним за Изгреј зора на слободата – химната на ВМРО која патем кажано,...

Колумна на Героски за Заев: Човек без карактер, човек кој од душа има само...

Го прочитав „објаснувањето“ на премиерот Зоран Заев за својата шокантна изјава, во која обвини „група криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ за уривање...

Популарно