14.5 C
Скопје
сабота, март 23, 2019

Софија Куновска и Никола Ристановски во „Збогум на 20от век“ (18+)

Жешката сцена на Софија Куновска и Никола Ристановски во култниот македонски филм „Збогум на 20от век“ (18+)

Македонски актерки во еротски филмски сцени (18+)

Македонски актерки во еротски филмски сцени (18+)

Кога убавите Југословенки се соблекуваа за Playboy (18+)

Избор на страници од списанието Playboy со модели од бивша Југославија.

„Ѓаволестата“ Мартина е еден од најмладите амбасадори на Македонија

Мартина Димоска од Кичево студира во САД и е еден од најмладите амбасадори на нашата држава. ЛОЗА.мк: Како отиде на студии во Америка, каква програма...

Елизабета Симоновска за македонскиот Playboy (18+)

Фотографии на Елизабета Симоновска, Плејбој, јуни 2011. Playboy na ЈАВНО

Миа Костова и Маја Ангеловска за македонскиот Playboy (18+)

Фотографии на Миа Костова и Маја Ангеловска, Плејбој, декември 2010 година. Playboy na ЈАВНО

Александра Накова гола за македонскиот Playboy (18+)

Фотографии на Александра Накова, Плејбој, јануари 2011 година. Playboy na ЈАВНО

Македонките во Playboy (18+)

Во 2010 и 2011 година излегоа десетина броеви од македонското издание на култниот Playboy. Насловните страници можете да ги разгледате на следниот линк...

Првата Македонка која се соблече гола за Playboy (18+)

"Кога се јавив дома да соопштам, мајка ми инсистираше да се соблечам, кога веќе се појавувам во "Плејбој". Татко ми без збор ја подржа...

Кадифето е најсилниот актуелен моден тренд – се најде буквално на сè

Кадифе, кадифе, кадифе. Врвните дизајнери наголемо експериментираа со оваа ткаенина со богата текстура, а трендот експресно беше прифатен од модните блогерки и трендсетерки. На фустани,...


Популарно