7 C
Скопје
петок, февруари 23, 2018

23-годишната Лина Перез – одраз на заводливост и сексапил

Лина Перез практично живее облечена во бикини, поради што на Инстарграм на нејзините фотографии очи плакнат околу половина милион фанови. A photo posted by I...

5 работи кои секогаш треба да ги правите после секс

Веќе знаете дека никогаш не треба да уринирате пред секс.  Денес ќе ви ги откриеме работите кои задолжително треба да ги правите после секс! После...

Кадифето е најсилниот актуелен моден тренд – се најде буквално на сè

Кадифе, кадифе, кадифе. Врвните дизајнери наголемо експериментираа со оваа ткаенина со богата текстура, а трендот експресно беше прифатен од модните блогерки и трендсетерки. На фустани,...

Нина Костова – првата Playmate Македонка (18+)

Нина Костова - првата Playmate Македонка. Плејбој Македонија, јули & август 2011.

Ако ги прави овие 12 работи значи имате добар партнер!

Точно е дека мистериозните и малку лошите момчиња се како магнет за жените. Лошото нешто е, во повеќето случаи, возбудата со нив носи само...

Шминка за проблематично лице

Шминката знае да биде најдобриот пријател на жената кога тоа ѝ е најпотребно. Употребата на козметика за зајакнување на тенот е позната уште од...

Линдзи Пелас за Playboy – тоа е ТОА! (18+)

Кога таа ќе распали со своите обилни и жестоко секси гради, ништо друго веќе не е исто и важно. 🙂           Taratur.mk

Знаци кои покажуваат дека не му верувате на вашиот партнер

Скоро секој човек ако барем еднаш бил измамен во љубовта повеќе никогаш нема целосно да се опушти да верува. Тоа лошо искуство се пренесува...

5 причини зошто да не се јавите на поранешниот партнер

Секогаш е лошо кога ќе се заврши со една врска. И уште понепријатно е кога ќе бидете оставена. Дури и ако тој ве оставил...

12 сигурни знаци дека сте го пронашле ВИСТИНСКИОТ

Секоја девојка сака да го открие оној маж кој целосно ќе го промени на подобро нејзиниот живот. Да го исполни нејзиното срце со љубов....

Популарно