7 C
Скопје
четврток, февруари 22, 2018

10 знаци по кои ќе ја препознаете лошата свекрва

Што и да зборуваме за свекрвата едно е сигурно- сè нешто ќе се најде да не ни одговара кај неа... Се разбира дека има...

6 причини поради кои жените не стигнуваат до оргазам

За жал не секој полов акт носи задоволство, и не секогаш жената стигнува до најголемото задоволство. Постојат жени кои многу долго време не можат...

25 начини со кои партнерот ви покажува дека ве сака

Делата повеќе зборуваат од зборовите. Дури и ако вашиот партнер не ви кажува често „те сакам“ има многу други начини на кои го покажува тоа....

6 вида на секс кои ги плашат жените

Сексот не е секогаш романтично интимно доживување. Понекогаш мажите сакаат повеќе од тоа. Видете од што се плашат и што не сакаат жените: Анален секс Многу...

Миа Костова и Маја Ангеловска за македонскиот Playboy (18+)

Фотографии на Миа Костова и Маја Ангеловска, Плејбој, декември 2010 година. Playboy na ЈАВНО

6 работи што секоја жена треба да ги знае за тестовите за бременост

Постојат илјадници тестови за бременост на пазарот но сепак знаете ли што е разликата помеѓу нив, како тие работат и кои го даваат најточниот...

5 работи кои секогаш треба да ги правите после секс

Веќе знаете дека никогаш не треба да уринирате пред секс.  Денес ќе ви ги откриеме работите кои задолжително треба да ги правите после секс! После...

Никогаш не му ги кажувајте овие работи на вашиот партнер! :)

Постојат работи кои колку и да сте лути, луди, отворени или во каква и ситуација да се наоѓате, не треба да ги кажувате пред...

Ако ги споредиме мажите со жените…

Од несреќна љубовна врска умираат повеќе мажи отколку жени. Самите мажи се тажни, понесреќни и неорганизирани во споредба со самите жени. Мажите се...

Зошто жените изневеруваат?

Неверството нè тера да престанеме да веруваме во луѓето и да изгубиме надеж. Во повеќето случаи, луѓето се прашуваат „зошто луѓето изневеруваат?“ Веројатно сте направиле нешто...

Популарно