7 C
Скопје
петок, февруари 23, 2018

Што е задолжително да имате оваа година во плакарот? Еве ги трендовите

Секоја нова година носи нови трендови, посебно кога станува збор за модата. Со доаѓањето на новата година, доаѓаат и нови трендови, а некои се повторуваат,...

Канцелариска заводничка (18+)

Таа на работа оди со велосипед, а во канцеларија е доминантна заводничка која прави палавштини кога не ја гледа никој. 🙂           Taratur.mk

Кафенцето е најслатко без градник: Згодната актерка ужива да е разголена

Бланка Бланко дефинитивно знае кој е добитниот рецепт за медиумско и јавно внимание, па нема проблем често да си го практикува истиот. Секси актерката Бланка Бланко,...

6 работи што треба да ги направите во 2018 година

На почетокот на новата година, секој човек прави планови за тоа како сака годината да биде за него. Мисли за своите соништа и целите...

5 знаци кои покажуваат дека се претворате во „тетка“

Со текот на годините се случуваат различни трансформации со жените, но најстрашната од нив е  претворањето во „тетка“. Зошто се случува така е тешко...

3 докажани начини како да изгледате попривлечно

Постојат два сигурни начини да изгледате подобро а тоа се урамнотежена исхрана и придржување кон редовни вежби. Сепак за оваа стратегија потребно е извесно...

10 проблеми што ги разбираат само девојките кои имаат многу машки пријатели

Да имате многу машки пријатели е одлично, но за жал, покрај сите предности ваквите пријателства имаат и  свои недостатоци и можат да создадат одредени...

Знаци кои покажуваат дека не му верувате на вашиот партнер

Скоро секој човек ако барем еднаш бил измамен во љубовта повеќе никогаш нема целосно да се опушти да верува. Тоа лошо искуство се пренесува...

6 знаци кои покажуваат дека веќе не го љубите

Секоја врска може да стигне до фаза кога сè е завршено, но ниту еден од партнерите нема моќ да стави крај. Иако љубовта веќе...

10-те омилени комплименти на мажите

Секој од нас понекогаш има потреба од пофалби за да се чувствува подобро. А мажите не секогаш добиваат доволно такви... Едно е да му...

Популарно