6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

Стигна нова реакција на „Фејсбук“: Знаете ли што значи виолетов цвет?

А зошто токму сега се најде виолетовиот цвет меѓу реакциите? Дали забележавте виолетво цвет во емотиконите на Фејсбук? Покрај смајли, срциња, цветови, кармини, штикли, круни,...

5 знаци кои покажуваат дека тој е добар љубовник

За да имате здрава и среќна врска, важно е да се чувствувате емоционално добро со партнерот, но исто така и да имате возбудлив и...

Што очекува таа од тебе на првиот состанок?

Да не си чепкаш во носот! :D Првата средба секогаш е исполнета со многу подготовки и грижи. Не знаеш како да се однесуваш, размислуваш како да...

Девојки убав ден за „плакнење“ на очи :)

Си ја знаат работата дечкиве :)

Ако ги правите овие работи тој нема да ви се јави повеќе!

Во почетокот на една врска секој од партнерите пробува да процени дали работите ќе бидат добри или не. Се разбира, никој неможе да биде...

Разголување „за сите пари“ – облини кои ја разгоруваат страста (ФОТО 18+)

тоа го прави на префинет начин, со стил, заводливо и елегантно. Останатото е дел од машката фантазија. Извор: Таратур.ком

12 минути вежби за совршено машко тело

Последните години се зголеми бројот на оние мажи кои сакаат  телото да им биде совршено. Погледнете го видеото и видете како можете да го...

Ако сакате вистинска љубов престанете да се гледате со овие типови на мажи!

Без разлика колку се „одлични“, почнете да ги избегнувате. Можат да ви подарат незаборавни ноќи, но не и сериозна врска. Често се наоѓате во...

Зошто е подобро да се родиш жена

Драги девојки, сигурно повеќе пати сте спореле со своите партнери за ова прашање: дали е подобро да се родиш жена или маж? Па, можеби има...

11 навики на идеалниот секс партнер

Сексологот Валерија Дор кажува кои се најважните и основни работи кои треба да се почитуваат кога имате секс. Благодарение на неа вие можете да...Популарно