1 C
Скопје
сабота, јануари 19, 2019

Што ја оштетува машката плодност?

Кога станува збор за плодност не треба погледите да се свртуваат само кон жените туку и кон мажите. Машката плодност е важен фактор во...

Ако тој ги прави овие 23 работи значи е вашата сродна душа

Во вашиот живот сигурно постојат луѓе со кои имате необјаснива врска и ве поврзува нешто многу длабоко. Без разлика дали верувате во сродна душа...

Германија подготвува „солени“ казни за лажни вести на интернет

Германија започна кампања против објавувањето на лажни вести и клевети на интернет. Земјата се закани со казни до 50 милиони евра на компании како...

Го фати мажот со љубовницата и направи хаос: Измамената жена не им остана должна!...

Снимката од жената која физички ги нападна својот сопруг и неговата љубовница во едно кафуле во бразилскиот град Рио Верде го обиколи светот. На снимката...

Хоутонг: село кое мачките го спасија од пропаѓање

Хоутонг некогаш беше една од најважните рударски заедници на Тајван, се до 1970 година, кога електричната енергија и нафтата го заменија јагленот и оставија...

Што го загрижува мажот пред да предложи брак?

Одлуката да предложат брак неспорно е еден меѓу најважните чекори во животот на мажот. И освен пријатните емоции кои го придружуваат овој настан, тој...

Светски ден на борбата против цензурата на Интернет

12 март е Светскиот ден против цензурата на Интернет, кој се одбележува од 2008 година, по иницијатива на невладините организации „Репортери без граници” и...

Кратко упатство за касање по време на секс (18+)

Браќа да не се лажеме, жените сакаат да бидат касани додека водат љубов со вас. Еве го и краткото упатство, што ќе ви помогне...

Древни Пирамиди (Прв дел)

Пирамидите во Гиза, Египет   Големата Пирамида во Гиза во Египет исто така позната како Пирамидата на Куфу или Пирамидата на Кеопс, е најголемата Пирамида...

Проблеми со кои се соочуваат независните жени

Љубовните врски се тешки и многу сложени за независната жена. Таа има свој целосно исполнет живот, благодарение на нејзините прекрасни пријатели, семејството, нејзината работа...

Популарно