9 C
Скопје
четврток, март 21, 2019

6 тајни на мажите кои никогаш нема да си ги признаат

Што знаеме за мажите? Тие се убави, џентлмени, сакаат спорт, издржливи се... Погледнете неколку вистини кои мажите никогаш нема да си ги признаат: Тие понекогаш...

Искористете ја старата крпа и направете торба и фустан! (ВИДЕО)

Скоро е при крај на август и ако сè уште не сте го посетиле морето, овие идеи ќе ви бидат од голема корист. Сите...

15 знаци дека ќе останете пријателки засекогаш

Твојата најдобра пријателка можеби те видела во твоето најлошо издание, но сè уште е тука покрај тебе. Како ќе знаеш дали ќе бидете пријателки...

Ако мажот ги прави овие работи бегајте од него! :)

Првите состаноци се како интервју за работа. Се обидувате да дознаете што повеќе за човекот што сте излегле за да можете да видите дали...

7 грешки кои го расипуваат обликот на градите

Ако сакате прекрасни гради, мора да се грижите за нив! Често грижата за нив е потценета, па во еден момент градите започнале да висат...

Што да НЕ правите ако планирате ергенска забава

Правењето на ергенска забава е почитувана пред-свадбена традиција на Запад, а веќе e застапена и кај нас. Идејата за забавата е како група на...

6 знаци кои покажуваат дека веќе не го љубите

Секоја врска може да стигне до фаза кога сè е завршено, но ниту еден од партнерите нема моќ да стави крај. Иако љубовта веќе...

Како да смирите дете што плаче

Детските солзи предизвикуваат различни чувства во родителите - од сожалување и сочувство до иритација и беспомошност. Еве како можете да смирите расплакано дете. Оттргнете го...

8 неверојатни факти за жените

1. Жените се пофлексибилни Женските мускули и тетиви имаат повеќе еластин отколку колаген, што ги прави жените природно пофлексибилни. Од друга страна, тоа ја предизвикува...

Која е разликата помеѓу џентлменот и мажот?

Да станеш маж е прашање на возраст, но да бидеш господин е прашање на избор. И тоа избор кој го правите секој ден. Џентлмените...


Популарно