10 C
Скопје
вторник, октомври 16, 2018

Какви сте според одржувањето на вашите нокти

Различните бои, формата и должината на ноктите можат да откријат доста црти од вашиот карактер. Не заборавајте да се погрижите и за ноктите секогаш...

8 мали нешта кои мажите секогаш ги забележуваат кај жените

Колку и да тврдат дека најважна им е душевната убавина, мажите секогаш  имаат одредени критики кон жените. Мажите ги забележуваат и најмалите детали кои...

Предлог шминка за вашата незаборавна вечер

Матурите се ближат, а возбудата кај матурантите сè повеќе расте. Ќе бидете во свечен фустан/одело или нешто по лежерно и модерно? Сигурно веќе сте...

32 женски правила кои секој маж треба да ги почитува

Може да ви биде тешко да ги прифатите овие правила, сметајќи ги за нечесни. Едноставно прифатете ги без прашања. И жената раѓа, додека вие...

Храна за поголеми гради

Многу девојки сакаат да имаат поголеми гради, но сепак ја немале таа среќа природата да ги „награди“ со тоа. Некои тоа го коригираат со...

7 причини зашто еден маж би одбил секс

Низ годините сме слушнале многу пати дека мажите мислат главно за секс и тоа го прават на секои 3 до 5 секунди. Кога сепак,...

3 тактики на жените кои можат да го добијат секој маж

Може да ви се чини како мистерија зошто не ги привлекувате мажите додека другите девојки околу вас неможат да се ослободат од нивното внимание. Ако...

4-те тајни за слабата фигура на Јапонките

Јапонките се едни од жените со најфина и најубава силуета на светот. Ова се должи на фактот дека тие ги почитуваат неколку сосема едноставни трикови...

4 прашања од кои мажите најмногу се плашат

Иако жените мислат дека нивните партнери се тотални копуци, мажите знаат да изненадат со својата посветеност, прикриена под маската на „детето“ што одбива да...

Што зборуваат жените за мажите?

Кога ќе се соберат на седенка жените, озборувањата во однос на мажите немаат крај. Што точно сепак зборуваат жените за мажите? И да не...

Популарно