9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019

Најголемиот фаворит за победа на Евровизија едвај спаси глава (ВИДЕО)

Израелската претставничка Нета Барзилај која е една од фаворитките за победа на Евровизија имаше поголема среќа од влегувањето во финалето на Евровизија- а тоа...

Денеска се празнува Св. апостол Симеон, епископ Ерусалимски

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 27 aприл. Денеска е Св. апостол Симеон, епископ Ерусалимски. Свршеникот на Дева Марија, Јосиф, имаше брат по име...

(ВИДЕО) Алонсо постигна чуден гол, но Челзи ги загуби шансите за Лигата на Шампиони

Фудбалерите на Челзи ги упропастија и така минималните шанси за пласман во Лигата на шампионите, откако пред своите гледачи ремизираа со Хадерсфилд, 1-1 во...

ВИЦ НА ДЕНОТ : ПОЛИЦАЕЦ И МАГАРЕ

Се шетале двајца другари и едниот го прашува другиот: - Шо мислиш бе, која е разликата меѓу полицаец и магаре? Пред да одговори другиот селанец …тап, полицаецот...

Зошто ни трпнат рацете и нозете и што треба тогаш да направиме?

Вкочанетост, трпнење, „мртва рака", неосетливост во стапалата ... како сакате наречете го, ова чувство ни е познато на сите. Стапалата, дланките, рацете и нозете...

(ВИДЕО) Ја снимаше Месечината, кога покрај неа прелета нешто што го запрепасти

Типот, веројатно уште еден вљубеник во вселенскиот простор, особено импресиониран од нашиот природен сателит, ја снимаше Месечината и нејзините кратери. Видеото нема ништо досега невидено,...

ФОТО: Линдзи Вон го покажа задникот и го „запали“ Инстаграм

Една од најдобрите скијачки на сите времиња, Линдзи Вон повторно ги „запали“ социјалние мрежи. Американката нема проблем да објавува свои провокативни фотки, а последната ја...

(ВИДЕО) Најлудиот гол од пенал некогаш постигнат!

Досега, ваков пенал не е забележан. Играчот најпрвин силно ја затресе пречката, а голманот веднаш почна да слави, да трча кон своите играчи да слават. Но, топката...

ВИЦ НА ДЕНОТ : БРОДОЛОМ

Тројца преживеани бродоломци на пуст остров нашле златна рипка. Рипката им рекла дека на секој од нив ќе му исполни по една желба. Првиот: Јас сакам...

„Ај кју“ ја претстави Македонија, погледнете го нивниот настап (ВИДЕО)

„Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ вечер во арената „Алтис“ во Лисабон под реден број 11 ја претстави Република Македонија на...


Популарно