22 C
Скопје
среда, јуни 20, 2018

Што да НЕ правите ако планирате ергенска забава

Правењето на ергенска забава е почитувана пред-свадбена традиција на Запад, а веќе e застапена и кај нас. Идејата за забавата е како група на...

6 знаци кои покажуваат дека веќе не го љубите

Секоја врска може да стигне до фаза кога сè е завршено, но ниту еден од партнерите нема моќ да стави крај. Иако љубовта веќе...

Како да смирите дете што плаче

Детските солзи предизвикуваат различни чувства во родителите - од сожалување и сочувство до иритација и беспомошност. Еве како можете да смирите расплакано дете. Оттргнете го...

8 неверојатни факти за жените

1. Жените се пофлексибилни Женските мускули и тетиви имаат повеќе еластин отколку колаген, што ги прави жените природно пофлексибилни. Од друга страна, тоа ја предизвикува...

Која е разликата помеѓу џентлменот и мажот?

Да станеш маж е прашање на возраст, но да бидеш господин е прашање на избор. И тоа избор кој го правите секој ден. Џентлмените...

20 чудни трикови што треба да ги знае секоја жена

Трикови кои со сигурност ќе ви помогнат!

10-те омилени комплименти на мажите

Секој од нас понекогаш има потреба од пофалби за да се чувствува подобро. А мажите не секогаш добиваат доволно такви... Едно е да му...

Кога плачат мажите?!

Мажите се силната половина од човештвото. Тие се оние кои ги поддржуваат жените во најтешките моменти, им помагаат како психички, така и физички. Но,...

4 храни кои го зголемуваат машкото либидо

Претставувањето во спалната соба може да зависи од различни фактори. Според специјалистите во областа на исхраната она што го јадат мажите, може да влијае...

5 совети за убава брада

Ако сакате да имате прекрасна брада, следете ги овие топ 6 совети како да ја постигнете вашата цел: 1. Оставете ја брадата да порасне. За да стигнете до...

Популарно