10.2 C
Скопје
четврток, мај 23, 2019

Активистка го удри австралискиот премиер со јајце во глава (видео)

24-годишна девојка беше приведена од страна на австралиските полициски служби откако на еден предизборен митинг го погоди со јајце во главата австралискиот премиер Скот...

Секој трет жител на овој монденски рај е милионер

Според статистичките истражувања и анализи кои ги пренесува престижниот The Guardian, направени од консултантската компанија „WealthInsight“, секој трет жител на Монако е милионер според...

Со круна тешка 7,3 килограми на глава – крунисан новиот крал на Тајланд

Маха Ваџиралонгкорн, новиот крал на Тајланд беше крунисан вчера, а за време на официјалното формално востоличување на главата беше крунисан со 7.3 килограми тешка...

Зошто беа потребни 500 години да се заврши последната скулптура од Леонардо да Винчи?

На 2 мај, 1519 година, на 67-годишна возраст, уметничкиот и иноваторски гениј Леонардо да Винчи починал во францускиот град Амбоаз (каде е и неговото...

Сакаше да се пофали дека е оцрнета од сонцето, па предизвика вистински земјотрес: Ратајковски...

Една од најубавите жени на светот, манекенката Емили Ратајковски повторно го „сруши“ Инстаграм. Атрактнивната Емили објави безобразна фотка во најминијатурните гаќички и предизвика хаос на...

Ако ви слабее помнењето тоа е заради интернетот!

Кога започнала втората светска војна? Која река тече во Берлин? Некогаш одговорите на овие прашања ќе ги побаравме во нашето сеќавање, но денес ќе...

Зошто не треба да користите лаптоп во кревет?

Ако страдате од болки во грбот само треба да престанете да го користите вашиот лаптоп или таблет во кревет. Британските лекари предупредуваат дека луѓето...

Тужеше супермаркет бидејќи на каса го украле 0.0059 долари – еве како заврши спорот

Кинез именуван само како Ксиао, тужеше ланец од супермаркети поради наводна кражба која му ја направиле вработените на каса од 0,04 јуани (0,0059 долари). Ксиао пред...

Таен број на личната карта: Вака југословенската милиција знаела сè за секој граѓанин

Ако некои од вас поседувале лична карта издадена од Социјалистичка Федеративна Република Југославија и уште ја чуваат, слободно можат да го проверат овој факт...

Во Македонија на две места се чуваат делови од Светиот Кpcт на Исус Христос!

Иако голем дел од верниците во Македонија знаат, сепак голем дел од јавноста во Македонија, која нe е директно вклучена во животот на црквата...

Популарно