4 C
Скопје
четврток, јануари 24, 2019

„Врачам се мајци у Босну“ од Бешлиќ грми во соблекувална кога е Ибра тука...

Шведската фудбалска ѕвезда со босански корени, Златан Ибрахимоиќ, реализираше фантастична премиерна сезона во американската фудбалска лига MLS. На 27 натпревари во Лос Анџелес Галакси, Ибрахимовиќ...

Оваа градина изгледа како рај на земјата, но посетата на неа може да те...

Alnwick garden се наоѓа во Велика Британија и е една од најубавите ботанички градини во светот, но влегувањето во неа може да ве чини многу. Оваа...

Историја: Границите на Македонија се таму, до каде што допира римскиот меч

Македонија станува римска провинција во 146 година п.н.е., откако римскиот војсководец Квинт Цецилие Метел го задушил востанието на Андриск во 148 година п.н.е., Римјаните...

Лековита вода со исцелителна моќ: Оние кои патувале низ Скопје тука наоѓале мир и...

Приказната за општината Kисела Вода е дека кон крајот на 18 век, на источната страна на денешната општина Kисела Вода, се откриени извори на...

Амазон го надмина Мајкрософт на листата највредни компании во САД

Амазон го надмина Мајкрософт на листата највредни компании во САД со чии акции јавно се тргува, откако превирањата на берзите доведоа до промена на...

Балканско дно: Попот и Пуповац му ја наместија бадниковата паричка на Бандиќ

По повод православникот бадник, Српскиот национален совет во Загреб организираше и кршење на традиционално бадниково лепче со паричка. Е токму „паѓањето на паричката“ предизвика...

(ВИДЕО) Ефикасно: Погледнете како да го одмрзнете ветробранското стакло за 1 минута

Чистењето на ледот од ветробранското стакло на автомобилот знае да биде една од најдосадните работи во зима. Сепак постои едноставен начин да се победи...

Туна продадена за рекордни три милиони долари

Сопственик на јапонски синџир за ресторани за суши денеска постави рекорд откако плати повеќе од три милиони долари за туна. Тоа беше прва аукција оваа...

(ФОТО) Не можела да го закопча појасот во авион, па реши да ослабе до...

Девојка одлучи целосно да го трансформира својот начин на живот и да ја намали телесната тежина откако појасот во авион не можел да ја...

Видео: Прв пат во животот го виде својот татко без брада – погледнете ја...

Таткото на 14-месечната Амелија Батиз прв пат се појави пред својата малечка ќеркичка без брада, а неговата сопруга ја сними реакцијата на таквата појава...

Популарно