14 C
Скопје
недела, мај 27, 2018

(ВИДЕО) Се запали автобусот со фудбалерите на Црвена Звезда додека славеа титула

Голем инцидент и пропуст се случи за време на прославата на 28-та титула на Црвена Звезда. Автобусот на фудбалерите кој се движеше по улиците на...

ВИЦ НА ДЕНОТ: ПОЛИЦАЕЦ НА АВТОБУСКА СТАНИЦА

Чекаат автобус татко и две дечиња и еден полицаец Автобусот го нема долго време и децата го прашуваат татокото: - Тато кај е автобусот ? Сега ке...

Исплатени субвенции за тутунарите

Најголем дел од субвенциите за тутун се исплаќаат во Прилеп. Овие денови на сметките на над 20. 800 тутунари легнаа вкупно 22 милиони евра....

И Грчката влада го отфрли предлогот „Република Илинденска Македонија“

Грчката Влада го отфрли предлогот „Република Илинденска Македонија“.  Само еден час откако премиерот Заев по лидерската средба изјави дека тоа е опцијата која може...

Меган во бело блесна пред црквата- венчаница од 400.000 долари

Принцот Хари и Меган Маркл денеска стапија во брак. Капелата Свети Џорџ во Виндзор е подготвена за церемонијата која започна попладнево, а во неа се...

Не ги соблекувајте никако: Овој дел од облеката треба да биде составен дел од...

Студијата спроведена на универзитетот Гронинген покажа дека носењето на чорапи во креветот ја зголемува сексуалната желба и со самото тоа го подобрува сексот. Во...

Тони Михајловски со спомени го испраќа Зеко: Знам дека ќе има смеа таму на...

Актерот Тони Михајлоски со Фејсбук статус се прости од скопската легенда Зеко, кој почина вчера. Го пренесуваме неговиот статус: Беше тоа 91/92 мислам. Тројца менаџери го...

(ВИДЕО) Амди Бајрам: Јас ги научив политичарите како да подмитуваат

Новиот партнер на Владата на Заев во парламентарното мнозинство, Амди Бајрам, во интервју за 1ТВ вели, тој е политичарот кој ги научил сите останати...

(ВИДЕО) Незапамтен испад на една од најголемите ѕвезди на женскиот тенис!

26-годишната чешка тенисерка Каролина Плишкова веќе долго време е една од најголемите тениски ѕвезди и во јули минатата година таа е прва тенисерка во...

Како да легнете Русинка: Скандалозен прирачник објавен пред Светското првенство во Русија

Во очи почетокот на Светското фудбалско првенство кое ќе се одржи во Русија, фудбалскиот сојуз на Аргентина издаде прирачник за рускиот јазик и култура,...

Популарно