0 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Влегов во врска со оженет човек, на памет не ми текна дека ќе ми...

Воопшто не бев свесена во што се впуштам, кога започнав врска со оженет човек. Не е дека имав намерата, ниту пак сум имала такво...

Модерно време: Детство со телефони во рака

Кога детето би одело во коцкарница или кладилница постојано, родителите навистина би се загрижиле. Но, кога децата постојано седат на телефоните и таблетите, родителите...

„Валканата тајна на plus-size моделите“

Иако поборниците за „plus-size“ трендот во модната индустрија тврдат дека манекенките кои носат поголеми конфекциски броеви ги претставуваат мнозинството стварни жени, приказната од Лорен...

На денешен ден… 6 декември

Денес е 6 декември 2018 г. Настани: 1768 Објавено е првото издание на „Енциклопедија Британика“. 1897 Лондон станал првиот град во кој таксистите добивале дозволи за работа. 1917...

Сара Мејс е секси мама во елегантно црно – бело издание без градник (ФОТО)

Пред породувањето пејачката Сара Мејс беше доста активна на професионален план, а тоа продолжи така и откако бебенцето Илина дојде на свет. Мајчината преданост е...

Слободно замини си ако не те правам среќен, само немој да се однесуваш лошо...

Драг иден дечко, Пред да почнеме нешто сакам да знаеш дека јас сакам сѐ или ништо. Не се ни труди да почнуваш нешто со мене...

Враќањето назад кај родителите лошо влијае на здравјето?

Од оправдани или неоправдани причини, се повеќе и повеќе милениците се враќаат во семејните домови, кои делат само една работа – депресија! Иако, убедувањето на...

Молитва против духот на злобата, магии, проклетства…

Господи Исусе Христе, Сине Божји, со крстот поразувајќи ја древната змија и со врските на мракот во тартарот врзувајќи ја, заштити ме од нејзините...

Тинејџер остана без возачка дозвола 49 минути откако ја добил

Осумнаесет годишен Германец ни еден час не успеа да ја задржи својата возачка дозвола, бидејќи 49 минути откако ја земал за прв пат, полицајците...

Свети Гаврил Лесновски 28/15.I.

Светецот од Осечко поле Свети Гаврил Лесновски живеел кон крајот на XI и почетокот на XII век. Потекнувал од Осечко Поле. Неговите родители биле богати но долго...

Популарно