-1 C
Скопје
сабота, февруари 23, 2019

Мудрата мисла на Ошо која ќе ви ја промени перцепцијата на животот

На поставеното прашање за време на едно интервју во САД – „Дали имате животна филозофија?“, Ошо одговорил: Немам животна филозофија. Јас го имам својот...

Бујното деколте ја оттргна од UFC рингот – денес уште важи за една од...

Секоја тешка по пет килограми – бујните гради на Линдзи Пелас биле „преголем товар“ за неа, поради кој била принудена да го напушти UFC...

Ако немаш за стан, имаш за гаража – не е сè до парите, и...

Луксузот и комодитетот на просторот за домување не е секогаш нужно врзан за парите. Да, ако ги имате доволно, ќе си го купите. Но,...

Програмер нашол маана на банкомат и си повлекол еден милион долари

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските...

Дали бразилската политичарка со фустанот ги прекрши правилата за облекување?

Бившата градоначалничка на бразилското гратче Бомбинхаса, Ана Паула да Силва, позната како Паулина, присуствуваше на собраниската седница во Санта Катерина, каде со својот моден...

Виц:Еротски сон

Трпана го прашува Трпе: – Миличок, во твоите еротски соништа јас горе сум или доле? – Ти си кај мајка ти!

Нови забрани од Фејсбук: Ова не смеете да го објавувате поради голотијата

Музејот на историја и уметност во Женева соопшти дека Фејсбук забранил фотографии на делумно разголени статуи на Венера и акт на маж на колена кои...

Магичните броеви на Нострдамус: Замисли прашање, одговорот ќе те одбере тебе!

Мишел де Нотр Дам, познат како Нострадамус, бил астролог, лекар и алхемичар, но станал познат во целиотсвет благодарение на неговото претскажување. Неговите предвидувања се...

Цела Хрватска гневна на сопругата на фудбалската ѕвезда: Преку анкета праша дали да ја...

Сопругата на хрватскиот репрезентативец Домогој Вида деновиве е во центарот на вниманието во Хрватска откако предизвика гнев во јавноста. Убавата Ивана Вида која се прослави...

Има Даунов синдром и на само 14 години е успешна манекенка: Нејзиното животно мото...

14-годишната Џорџа Траеберт од Бразил станала модел откако нејзината мајка објави фотографија на социјалните мрежи. Навистина, такви работи често се случуваат, меѓутоа Џорџа не е...


Популарно