28 C
Скопје
петок, јули 20, 2018

Барате дефиниција за среќа во несреќа? Оваа жена ќе ви објасни се!

Една жена во Сао Паоло, Бразил, доживеа едно непријатно искуство за кое ќе зборува цел живот. Жената излезе од продавницата за да запали цигара, а моторциклист кој...

Фото: Што најмногу сакаат да сликаат странците, кога ќе дојдат во Скопје

Странците го сакаат Скопје. Тоа го покажуваат и податоците кои велат дека бројот на странски туристи во главниот град постојано се зголемува. Доаѓаат од целиот...

Исповедта на оваа жена на никој не му е јасна

На еден портал се појави шокантна исповед на жена од Австралија чиј маж е прељубник и зависник од кокаин. Сепак таа нема да го остави....

ХУМОР: Кадале Бедри! :) (ВИДЕО)

Ај бе Бедри, Бедри... Пет пати го пуштаме видеото во редакција и буквално сите паѓаме, како Бедри. Тој од мака, ние од смеење. Ајде. Каделе Бедри....

Илија Бошков – Крајнички: Според говорот на планетите,премиерот Заев може наскоро да замине насилно

ПУТИН, ПРЕКУ ОБРАЌАЊЕТО,ПРЕД ГРЧКИТЕ НОВИНАРИ,НА ЗАЕВ МУ ПОРАЧА,ИЗВАДИ ЈА ЛАЖИЦАТА ОД РУСКАТА ЧИНИЈА –ДА НЕ ЈА ВАДАМ ЈАС! Председателот на Руската федерација на Грција и...

Кратко анимирано видео кое покажува како општеството ни ја уништува креативноста

Уште од детството, општеството ни кажува што да правиме: училиште, работа, воспитување на децата. Се работи за бескрајна низа постапки кои мораме да ги...

Ќе „горат“ плажите од сексапил: Бикини наопаку – нов жежок летен тренд

Најновиот летен хит меѓу убавиците на Инстаграм е модната треска „бикини наопаку“ – моден тренд чие име самото кажува за што се работи, другото...

Оговарачница: Имам манипулатор син…

Анонимно: Мајка сум на две машки деца и една ќерка. Помалиот син ми се вика Марко. Марко од секогаш беше добар и послушен син. Дете...

ЗБОРНИК ЗА КРАТОВО – МИСТИЧНИТЕ ПРОРОШТВА НА ДЕДО ЗАФИР И УШТЕ МНОГУ ПОДАТОЦИ ЗА...

Зборник за Кратово - книга прва е првиот зборник за Кратово од ваков вид кој се објавува во Република Македонија. Книгата содржи ретки информации...

Кога е време да ја напуштите работата?

Веднаш штом почнете да размислувате да ја напуштите работата, може да биде корисно да разговарате со вашиот менаџер, особено ако имате добар однос со...

Популарно