6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019

32 евра од вечер за спиење под отворено небо – еве каде е оваа...

Светски популарната и фреквентно користена платформа AirBnB туристите може да изнајмат сместување на Крит под отворено небо. Во оваа понуда тие добиваат кревет поставен...

Ветрот непријател на славната тенисерка: Дувна силно, па ги покажа нејзините гаќи (ФОТО)

Една од најдобрите тенисерки на сите времиња Серена Вилијамс се појавила во мини фустан и високи потпетици, но во текот на прошетката и момент...

Видео: Фудбалер исценира „киднапирање“ среде натпревар!

55-годишниот италијански фудбалер, Игнацио Барбаљо, познат по играње во нисколигаши, се прости од фубалот така што исценира киднапирање. На натпревар од регионалната лига во Катанија,...

Дете ја „олеснило“ кредитната од мама за 8.500 евра – купило играчка на eBay

7-годишно дете од австралиската метропола Сиднеј, со користење на кредитната картичка на неговата мајка, купило минијатурна играчка од сајтот „eBay” за која ја „олеснило“...

„Avengers: Endgame“ го запали еBay – вртоглави цени за еден билет

Билетите за премиерното прикажување на најновото филмско остварување од франшизата на Марвел, „Avengers: Endgame“, кои беа пуштени во продажба во вторникот, направија вистински хаос...

ФОТО: Јазикот буквално му изгорел од овој пијалок- одлучил да го сподели своето искуство...

Секојдневниот недостаток на енергија луѓето ја надоместуваат со внесување на енергетски напиток, а кога со тоа ќе се претера, последиците може да бидат штетни...

Ѝ рекоа дека ќе умре, па направи шокантна промена: Ослабе 101 килограм, погледнете ја...

Откако докторот ја  предупреди дека нема да го дочека својот 40-ти роденден, Ема Тарнер од Мелбурн, Австралија морала да направи нешто драстично за да...

Титаник II спремен за пловење – еве кога тргнува на првото патување

Титаник II, автентична копија на оригиналниот фамозен Титаник, своевремен пловечки гигант кој пред повеќе од еден век потона на неговото прво патување, е спремен...

Импресивен феномен: Дрвата со „срамежливи крошни“ избегнуваат да се допрат меѓу себе

Ако погледнете кон врвовите на одредени дрва – вклучително еукалиптус, ситка eлата и јапонскиот ариш – ќе забележите еден уникатен феномен: горните гранки од...

По 9.700 евра бонус за секој вработен во Porsche – компанијата бележи рекордна добивка

Изминатата 2018 година гигантот во спортската автомоблиска индустрија Porsche ја финишираше со рекордна заработувачка на комапнијата. Како награда за тој успех, секој вработен во...Популарно