16.5 C
Скопје
понеделник, октомври 14, 2019

Еволуција на убавината во машки род

Погледнете како се менуваат стандардите во изминатите 100 години:

Привлечни ли се брадите и од што зависи тоа?

Според ново истражување жените ги оценуваат мажите со брада како посоодветни за долгорочни односи. Брадите ги прават мажите да изгледаат постари и поагресивни, сметаат...

Зошто оваа мода никогаш не треба да се врати на сцена (фотофалерија)

Некои модни трендови никогаш не се симнуваат од модната писта, а периодот кога многу од модните детали од 70-те и од 80-те години се...

Што треба да направат мажите после првиот состанок

Ако првиот состанок поминал добро, дамите се радуваат и чекаат повик за втора средба. За да го негувате интересот и нормално да се потрудите...

6 факти за машката сексуалност

За многу мажи женската сексуалност е една од најголемите мистерии. Разликите меѓу вагинален и клиторичен оргазам може да предизвика голем дел од господата да...

20 грешки со кои можете да ја изгубите жената на вашиот живот

Ја сакаш. Сакаш да сте заедно. Но таа почнува да се оддалечува... Зошто? Бидејќи ја губиш намерно и несвесно во исто време. Како го...

7 грешки кои ги прават мажите за време на секс

Кога имате секс, последното нешто што сакате е да ја разочарате вашата партнерка.  Голем дел од мажите не се свесни што не прават во кревет,...

Пиво за подобар секс!

Покрај сите совети за подобар сексуален живот, се чини дека има уште еден, прилично убав метод кој исто така може да биде корисен -...

Оралниот секс е опасен за мажите!

Американските научници откриле дека оралниот секс за мажите е смртоносно опасен. Не верувате ли? Прочитајте го експериментот објавен во списанието Annals of Oncology. Ова издание...

Што не знаете за ерекцијата

Мислите дека знаете сè само затоа што сте мажи. Многу мал дел од луѓето совршено го познаваат своето тело и неговите функции. Подгответе се да...

Популарно