19 C
Скопје
понеделник, август 10, 2020

Сè што треба да знаете за мажите родени во октомври

Мажите родени во октомври се чесни, сакаат жени, имаат добар вкус за сè, но понекогаш се малку мрзливи и не сакаат ништо да прават....

10 знаци кои покажуваат дека таа ве изневерува

Мажите и жените постојано се расправаат кој од половите мами повеќе. Вистината е дека полот не е важен... Има некои знаци кои покажуваат дали...

Прв состанок: 5 опасни (по мислењето на жените) грешки што не смеете да си...

Според резултатите на истражувањето на 2187 жени, направено од сајтот iWhiteInstant  следниве постапки можат многу лесно да ве стават во „црната листа“ на додворувачите...

10 скриени стравови за кои 90% од мажите си молчат

Сигурно ви е тешко да поверувате дека мускулестите, здрави и силни мажи може да имаат страв? Некако стравот како да не може да се поврзе...

Машки ретро фризури кои ќе ве расположат :)

Да времето и модата биле такви! Но денес овие машки фризури кои доминирале во 1970-тите се навистина способни да нè развеселат. Како би изгледале денешните...

Момци убав ден за ЖЕШКО „плакнење на очи “ нели ? :D

За да тргне неделата со убаво ;)

10 грешки кои мажот ги прави во врската

Секој од нас на единствен начин комуницира со луѓето во својот живот. Вистината е дека многу од конфликтите помеѓу жените и мажите можат да...

Брадата ги прави мажите сексапилни и им дава доверба

Ако има едно нешто што девојките од целиот свет не го сакаат особено, тоа е брадата кај нивните партнери. Но во последните години овој...

Не помагајте и на вашата сопруга!

Бесценета приказна и совети од еден сопруг и татко: Другар ми дојде кај мене, и во текот на разговорот отидов да ги измијам садовите.  Ме...

Момци до една силна жена има место само за силен маж!

Ви се допаѓа нејзината самодоверба, грациозност, женственост... Пред да донесете каква било одлука, добро размислете кој сте и што стои пред вас. Силната жена...

Популарно