16.5 C
Скопје
петок, октомври 18, 2019

6 „токсични“ типови на партнерки

Разбирањето и хармонијата помеѓу паровите може да се постигне само со многу напори и компромиси. Среќните врски се создаваат благодарение на малите нешта, кои...

Совети за бракот од еден разведен маж

„Мажите се женат од досада, жените се мажат од љубопитност. И едните и другите остануваат разочарани. “- Оскар Вајлд Секој брак се развива во одредена...

Работите кои жената најмногу ги очекува од мажот

Многу мажи се прашуваат како да ја направат среќна својата сакана жена. Повеќето од нив сметаат дека е потребно да се прават големи гестови,...

Што очекува таа од тебе на првиот состанок?

Да не си чепкаш во носот! :D Првата средба секогаш е исполнета со многу подготовки и грижи. Не знаеш како да се однесуваш, размислуваш како да...

3 важни причини зошто да бидете искрени со себе

Многумина ги дефинираат своите лични квалитети според јавното мислење, а тоа претставува голем ризик на оддалечување од самите себе. Меѓутоа, да бидете искрени со...

Престанете да си ги правите овие работи на себеси! Бидете среќни!

Секој одлучува што да прави со својот живот. Сепак, тоа не нè спречува да ги слушнеме советите на луѓето. Од нас зависи каков ќе...

Зошто оваа мода никогаш не треба да се врати на сцена (фотофалерија)

Некои модни трендови никогаш не се симнуваат од модната писта, а периодот кога многу од модните детали од 70-те и од 80-те години се...

4 храни кои го зголемуваат машкото либидо

Претставувањето во спалната соба може да зависи од различни фактори. Според специјалистите во областа на исхраната она што го јадат мажите, може да влијае...

Ве задева со „ова“ на себе: На момево вака му почна Нова Година (видео)

„Маслинка не чекаше“ за да се раслече уште на втори јануари. Која е, што е, како е – ич не прашувајте. Гледајте.  Извор: Таратур

За зголемување на машката сексуална моќ – црвено месо!

Не консумирањето на црвено месо може да придонесе кај мажите за намалувањето на нивната сексуална моќ, пишува Daily Star, цитирајќи британски нутриционист. Во последно време...

Популарно