14 C
Скопје
понеделник, мај 28, 2018

Првут на брада – да можно е!

Брадата и мустаќите повторно се модерни. Заедно со шармот и комплиментите што ги носат со себе, сепак можете да доживеете и непријатности со нив. Еден...

3 докажани начини како да изгледате попривлечно

Постојат два сигурни начини да изгледате подобро а тоа се урамнотежена исхрана и придржување кон редовни вежби. Сепак за оваа стратегија потребно е извесно...

За зголемување на машката сексуална моќ – црвено месо!

Не консумирањето на црвено месо може да придонесе кај мажите за намалувањето на нивната сексуална моќ, пишува Daily Star, цитирајќи британски нутриционист. Во последно време...

Што треба да направат мажите после првиот состанок

Ако првиот состанок поминал добро, дамите се радуваат и чекаат повик за втора средба. За да го негувате интересот и нормално да се потрудите...

Оралниот секс е опасен за мажите!

Американските научници откриле дека оралниот секс за мажите е смртоносно опасен. Не верувате ли? Прочитајте го експериментот објавен во списанието Annals of Oncology. Ова издание...

10 лаги што жените ги кажуваат на првата средба

Сите луѓе сакаат да остават добар впечаток на првата средба, така што имаат тенденција да ги премолчат некои работи и да ги прикријат. Еве неколку работи...

Сè што треба да знаете за мажите родени во октомври

Мажите родени во октомври се чесни, сакаат жени, имаат добар вкус за сè, но понекогаш се малку мрзливи и не сакаат ништо да прават....

10 знаци кои покажуваат дека таа ве изневерува

Мажите и жените постојано се расправаат кој од половите мами повеќе. Вистината е дека полот не е важен... Има некои знаци кои покажуваат дали...

Прв состанок: 5 опасни (по мислењето на жените) грешки што не смеете да си...

Според резултатите на истражувањето на 2187 жени, направено од сајтот iWhiteInstant  следниве постапки можат многу лесно да ве стават во „црната листа“ на додворувачите...

10 скриени стравови за кои 90% од мажите си молчат

Сигурно ви е тешко да поверувате дека мускулестите, здрави и силни мажи може да имаат страв? Некако стравот како да не може да се поврзе...

Популарно