12.6 C
Скопје
четврток, ноември 14, 2019

Што зборуваат жените за мажите?

Кога ќе се соберат на седенка жените, озборувањата во однос на мажите немаат крај. Што точно сепак зборуваат жените за мажите? И да не...

32 карактеристики на добриот партнер (според мажите)

Сите знаеме каква треба да биде совршената девојка, но кои квалитети го прават еден маж погоден за врска? Погледнете каков е одговорот на мажите...

Откажете се од долната облека ноќе ако сакате да имате поколение!

Експерти од Институтот за истражување на спиењето во Лос Анџелес тврдат дека една од главните причини за несоницата е нарушената терморегулација, пишува сајтот Life. Повеќето...

6 тајни на мажите кои никогаш нема да си ги признаат

Што знаеме за мажите? Тие се убави, џентлмени, сакаат спорт, издржливи се... Погледнете неколку вистини кои мажите никогаш нема да си ги признаат: Тие понекогаш...

3 знаци кои покажуваат дека имате работа со пасивно-агресивна личност

Сите ние барем еднаш во животот сме се нашле во ситуација во која требало да се справиме со некој пасивно- агресивен човек. Овие луѓе...

Што треба да направат мажите после првиот состанок

Ако првиот состанок поминал добро, дамите се радуваат и чекаат повик за втора средба. За да го негувате интересот и нормално да се потрудите...

Мачката на која сите мажи и завидуваат

Оваа мачка го полуде целиот машки свет, откако на интернет се појавија фотографии на кои таа се наоѓа помеѓу две женски гради. Па момци...

Софија Куновска и Никола Ристановски во „Збогум на 20от век“ (18+)

Жешката сцена на Софија Куновска и Никола Ристановски во култниот македонски филм „Збогум на 20от век“ (18+)

Катарина Ивановска и Сашко Коцев во „Трето Полувреме„ (18+)

Жешка сцена на Катарина Ивановска и Сашко Коцев во македонскиот филм „Трето Полувреме“ (18+)  

Совети за здрава машка кожа на лицето

Мажите, исто како жените треба да се грижат за својата кожа во зима. Понекогаш нивните потреби се дури и многу посериозни од женските поради постојаното...

Популарно