14 C
Скопје
понеделник, мај 28, 2018

ALL 6 Black Dems Who Boycotted SOTU Were Just Caught Today – LOCK THEM...

Of the many political issues that plague our nation, none is so prolific as racism. It is probably because of our history, or because racism...

Donald J. Trump: This is an American disgrace!

This memo totally vindicates “Trump” in probe. But the Russian Witch Hunt goes on and on. Their was no Collusion and there was no...

Го изгубила венчалниот прстен во океанот, па го пронашла 10 години подоцна!

Жената раскажа како нејзиниот сопруг конечно го нашол изгубениот венчален прстен и тоа десет години откако го изгубила во океанот. 33 годишната Алана Милан и...

Одбил хемотерапија, дочекал 102 години: Ги надживеал и докторите и го откри рецептот со...

Докторите во Грција во 1976 година на овој човек  му дијагностицирале неизлечлив рак на белите дробови па тој се помирил со тоа дека ќе...

Утре во продажба нов и последен бран на билети за Златна бубамара

Организаторот на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“ со добра вест за сите оние кои сакаат да бидат дел од истата. -Почитувани пријатели на добрата забава...

ПРЕСМЕТАЈТЕ: Кој е вашиот животен број?

Нумерологијата е наука за броевите и нивното влијание врз личните карактеристики, мотивацијата, талентот и животната цел. Нудејќи увид во сите аспекти на личноста, нумерологијата...

Човекот на Месечината е измама на столетието, еве зошто..

Контроверзниот режисер Барт Сибрел верува дека слетувањето на Месечината е измама креирана со цел да се сврти вниманието на јавноста од војната во Виетнам. Тој...

Нов предизвик го „дрма“ интернетот: Луѓето се пукаат меѓу себе! (видео)

Опасните предизвици не прекинуваат да го дрмат интернетот кои тенјџрите ги наведуваат да се повредуваат самите себе, па дури и да си го одземат...

Бизнисмен купил уникатен автомобил, но не смее да го вози

Турскиот бизнисмен Туфан Калман тужи лондонската компанија за продажба на „суперавтомобили“ откако му продале Пагани Зонда 760 Купа за 3,4 милиони фунти без дозвола...

Падна „WhatsApp” ширум светот

Популараната апликација за комуникација WhatsApp падна и голем број корисници се жалат дека имаат проблеми со испраќањето пораки. „Индипендент“ наведува дека се погодени милиони корисници...

Популарно