9 C
Скопје
сабота, февруари 16, 2019

Како државата од возачите краде до 400 илјади евра (ВИДЕО)

Истражување направено во Скопје покажува како преку скриени трошоци институциите заработуваат стотици илјад евра од возачите секоја година за работи за кои возачите не...

Што се крие стотици метри под улица „Македонија“

Како дванаесетгодишно момче Људмил, нашинец од Австралија, открил урбана мистерија врзана за старо Скопје. Тој ја раскажал неверојатна приказна за тајни ходници што како дете...

Девојка одлучи да нашминка компир и успеа во тоа (ВИДЕО)

Девојка на социјалната мрежа „Инстаграм“, чиј профил е заведен под името TikTok, објави кратко видео на кое е прикажано шминкање компир. Нејзиното видео за кратко...

Две магични зборчиња кои треба да ги употребувате годинава: Ќе ви донесат голем успех

Можеби сте ги запишале вашите нови новогодишни одлуки. Можеби во списокот се повторуваат и дел од минатогодишните кои не успеавте да ги остварите. Дали си...

Македонски кирилични фонтови

Проектот МАКЕДОНСКИ КИРИЛИЧНИ ФОНТОВИ на Министерството за информатичко општество и администрација содржи 80 оригинални македонски кирилични/латинични фонтови. Овие фонтови овозможуваат адекватна примена на македонската...

Филм за животниот пат на Модриќ: „Како Лука стана најдобар на светот“ (видео)

Модриќ зад себе има година од соништата, беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот во Русија и ги освои наградите од УЕФА и ФИФА...

Рики Мартин и неговиот партнер станаа родители – ја посвоија ќеркичката Лусија

Славниот пејач Рики Мартин на Инстаграм се пофали дека по трет пат стана татко, прв пат со неговиот сопруг, шведскиот уметник со сириско Џван...

Ги сакам оние кои не се плашат први да се заљубат…

Го сакам мирисот на кафето кој полека се шири и вкусот на полнето чоколадо кое се топи во устата. Сакам тавани со греди, трошки леб...

Бидете уникатни: Преубави пораки за Среќна Нова Година

Дојде денот кој сите со нетрпение го очекуваме. Ден во кој сите сме во некаква брзаница бидејќи се подготвуваме за вечерниот дочек. Некои од нас...

Анимираната двојничка на Лејди Гага

Неодамна, на социјалните мрежи, славната Лејди Гага објави мистериозен клип на кој ја претстави својата фиктивна анимирана двојничка, пренесува The Verge. Станува збор за таканаречен...


Популарно